Alexa
Medya Siyaset

İYİ Parti Milletvekili Tacettin Bayır’dan O İftiralara Cevap

İYİ Parti Milletvekili Tacettin Bayır’dan O İftiralara Cevap

CHP’den istifa ederek İYİ Partiye geçen milletvekillerine başta AKP Genel başkanı ve cumhurbaşkanı Erdoğan olmak saldırılar hız kesmeden devam ediyor.

Bugün Takvim gazetesi yaptığı sözde haberde CHP’den istifa ederek İYİ Partiye geçen ve geçtiği gün yaptığı açıklama ile “ söz konusu olanın vatan ve demokrasi olduğunu dile” getiren İzmir milletvekili Tacettin Bayır ’ın “36 YIL boyunca CHP’ye oy istedim. Şimdi nasıl meydanlara çıkıp “İP’e oy verin” diyeceğim? Ben gerekli özveride bulundum. Yeter. “Orada kal” derseniz de kimse kusura bakmasın!” dediği yalanını ortaya attı.

Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Tacettin Bayır haberin aslı astarı olmayan, alçak provakatif bir komplo olduğunu belirtti.

Tacettin Bayır ’ın yaptığı açıklama şöyle:

“02.05.2018 tarihli Takvim Gazetesi’nin 1. sayfasında yayınlanan, ‘’Tacettin Bayır Hülleye Hayır‘’ başlıklı haberinde, şahsımın, söz konusu gazetenin herhangi bir temsilcisi ile görüşme yapmadığım halde, gerçek dışı, mesnetsiz, tamamen hayal ürünü söylemlere yer verilmiş ve kamuoyunda yanlış algı oluşturulmuştur. Bu ifadelerin asla doğru olmadığını belirtmekle birlikte, hiçbir ahlak, meslek kuralının asla kabul edemeyeceği bu haksız, hayal ürünü iddiaları şiddetle reddediyorum. Bu haber aleyhime yapılmış aslı astarı olmayan, alçak provakatif bir komplodur. Bu komplo ile şahsımı toplum karşısında olumsuz bir algı oluşturulmasına ve partim ile karşı karşıya getirme amaçlanmıştır.  Gerçeklere dayanmayan bu haber için hukuki yollara başvurarak takipçisi olacağımın bilinmesini ister, kamuoyuna saygı ile duyururum.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ