Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partide Dengeleri Bozacak Çıkış

İYİ Partide Dengeleri Bozacak Çıkış

İYİ Parti İzmir il ve ilçe teşkilatlarında sıkıntılar bir türlü bitmiyor.Geçtiğimiz yıl Ekim ayında İl Başkanlığına atanan Hüsmen Kırkpınar geçen bir yılı aşkın sürede İzmir’de beklenen başarıyı gösteremezken,partiden her gün istifa haberleri geliyor.

VOLKAN CAN/İZMİR

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Karşıyaka İlçe Yöneticilerinden Volkan Berber, İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın görüşme esnasında kendisine yumruk atma eyleminde bulunduğunu iddia ederek görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Partinin Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan İl ve ilçe kongreleri yaklaştıkça özellikle il merkezinde sular durulmuyor.Atanmış başkan Hüsmen Kırkpınar’ın karşısına bir çok adayın çıkacağı İYİ Parti kulislerinde konuşuluyor.

İl Sekreteri Dündar Tanrıverdi’nin Serap Özöktem’i desteklediği ve Kırkpınar’ın karşına aday olarak çıkaracağı,Tanrıverdi’nin Özöktem’in adaylığına destek bulmak için delegelere baskı yaptığı konuşulurken ilk adaylık açıklaması da İzmir İl Başkan Yardımcılığından kısa bir süre önce istifa eden Evren Gülay’dan geldi.

Evren Gülay Medya Siyaset İzmir temsilcisi Volkan Can’a yaptığı açıklamada ” Siyaseti şahsileştirmeden, partimizin daha iyi günlere taşınmasına ve uzun iktidar yürüyüşünde kan değişimine ihtiyaç duyulduğuna kanaat getirmiş bulunduğum için İYİ Parti İzmir İl başkanlığına adayım” dedi.

EVREN GÜLAY: PLAN YOK,MİLLET VAR

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Evren Gülay Medya Siyaset İzmir temsilcisi Volkan Can’a şu açıklamada bulundu:

“Hayalimize giden yolda engel olan her ne varsa iyilik,duruş ve kararlığımızla ortadan kaldıracağız

İzmir’in doğusundan en batısına,kuzeyinden en güneyine kadar 30 ilçesini partimizin kuruluşundaki emekçileri ile kapsayacak duruşu göstermek adına ortaya koyacağımız iradeyi göz ardı eden ve başaracağımıza asla ihtimal bile vermeyen herkesin bilmesi gereken tek şey içimizdeki inancın ve azmin bizi başarıya taşıyacağıdır.

İyi Parti İzmir İl Teşkilatı olarak bugünlerine emek,azim ve fedakarlıkla taşıdığımız teşkilatımızın gençleşmesine,interaktif düşünmesine ve siyasal söylemlerle değil yaptığı çalışmalar ile toplumun her kesiminin dertlerinin çaresini arayan bir unsur haline gelmesine ihtiyaç duyuyoruz.kurumsallaşma aşamasında olan partimizi bugünlerine taşıyan her bir bireyin alınterlerinin kıymetini bilerek,uzlaşmak için sevgi dilini ortaya koyacağımızdan ve birleştirici bir irade ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın...

21.yüzyılın tüm denklemlerini anlayan,bu şartlara adapte olabilen,sağ sol gibi kutuplaşmalardan uzak,sadece ülke ve şehir menfaatlerini düşünen bir anlayış ile iyi partimizin İzmir il başkanlığının adaylığı konusunda demokratik hakkımızı kullanarak ve alışılagelmiş siyasi zamanlamaları düşünmeden adaylık açıklamasını yapmaktan hiçbir beis duymuyorum.

Siyaseti şahsileştirmeden, partimizin daha iyi günlere taşınmasına ve uzun iktidar yürüyüşünde kan değişimine ihtiyaç duyulduğuna kanaat getirmiş bulunduğumuz için bu karara varmış bulunmaktayız.ben değil biz diyoruz ve katılımcı demokrasiye inanıyoruz.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Denizli iyi dedi ki:

    Musavvat olduğu sürece izmir bitmiş iyi parti bitmiş

BİR YORUM YAZ