Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partide Truva Atları İstifa Ediyor

İYİ Partide Truva Atları İstifa Ediyor

Manisa Milletvekili Tamer Akkal’dan sonra,bugünde MHP Erzurum eski milletvekili ve İYİ Parti kurucusu Cezmi Polat İYİ Partiden istifa ettiğini açıkladı.

Millet ittifakının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’in adaylığına tepki olarak istifa ettiklerini açıklamış olsalar da Cezmi Polat ve Tamer Akkal’a MHP’den teklif geldiği iddia edildi.

Polat’ın yakın zamanda MHP’ye geçeceği dillendirilirken,Akkal’ın 31 Mart yerel seçiminden sonra MHP’ye geçeceği gelen iddialar arasında.

Sosyal medyada istifalara sert tepki gösteren İYİ Partililer Akkal ve Polat’ı Truva atına benzettiler.

MERAL AKŞENER :TAMER AKKAL MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DE İSTİFA ETMELİ

İYİ Parti lideri Meral Akşener bugün yaptığı açıklamada Akkal’ı Milletvekilliğinden de istifaya davet etti.Akşener şunları söyledi “Milletvekili seçilirken bu şüpheler bu arkadaşımıza neden engel olmadı. Sayın Akkal hem beni hem de uzun yıllara dayanan arkadaşlarımızı yakından tanır. HDP meselesi, valla bir tane PKK’lıya taş atmamış adamlar beni PKK ile yan yana gelmekle suçluyor, inanamıyorum. Sayın Akkal’ın dili iktidar partilerinin oluşturduğu dildir. Sanıyorum kendisine bu metin imzalatılmış. Madem bu şüpheler gerçeğe dönmüş milletvekilliğinden de istifa etmeli.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ