Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partiden, HDP’li Celal Doğan Adaylığı İddiasına Sert Tepki

İYİ Partiden, HDP’li Celal Doğan Adaylığı İddiasına Sert Tepki

CHP ve İYİ Partinin oluşturduğu Millet İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayının; Gaziantep eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve geçen dönem HDP Milletvekili olan Celal Doğan olacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Celal Doğan’ın ismi sabah saatlerinde ortaya atıldı.Her iki partininde gün içinde açıklama yapmaması bu iddianın doğru olabileceğini düşündürdü.Özellikle  İYİ Parti tabanı sosyal medya da HDP’li bir kişinin ortak aday olma iddiasına sert tepki gösterdi.

İYİ PARTİDEN YALANLAMA

Akşam saatlerinde Celal Doğan’ının adaylığı iddiasına İYİ Partiden peşi sıra yalanlama açıklamalar geldi.

sonhaber16.com sitesine açıklamalarda  bulunan İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Celal Doğan’ın İYİ Parti ve CHP ittifakının ortak adayı olduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.Tatlıoğlu, iddia edildiği üzere İYİ Parti ve CHP ittifakında Gaziantep’in CHP’den değil, İYİ Parti’ye bırakıldığını ve en kısa zamanda ses getirecek bir adayın ismini ilan edeceklerini ifade etti.Tatlıoğlu’nun ses getirecek aday açıklaması akla Genel Başkan Yardımcısı,Gaziatepli Ümit Özdağ’mı aday sorusunu getirdi.

PAÇACI: CELAL DOĞAN İDDİALARI GERÇEK DIŞI

Tatlıoğlu’nun açıklamasından kısa bir süre sonra bir açıklamada İYİ Parti genel Sekreteri Cihan Paçacı’dan geldi., haberimizin Paçacı “Biz aday adaylarımızla ilgili anket çalışması yaptırıyoruz. Anketin sonucuna göre de büyükşehir adayımızı açıklayacağız. Bunun dışında diğer söylentiler ve gelişmeler gerçek dışıdır” ifadelerini kullandı.

KORAY AYDIN: HABERLER GERÇEK DIŞIDIR

İYİ Parti Genel Başkanı Yardımcısı Koray Aydın’da , twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘’Milliyetçi, mukaddesatçı ve demokratik seçmen nezdinde gittikçe yükselen desteğimizi önlemek için maksatlı olarak yaptırılan ‘’sözde haberler’’ gerçek dışıdır. Gaziantep Büyükşehir Adayımız, yaptırdığımız anket sonuçları da dikkate alınarak İYİ Parti tarafından belirlenecektir.’’ dedi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ