Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partili Aytun Çıray’dan Mansur Yavaş Açıklaması

İYİ Partili Aytun Çıray’dan Mansur Yavaş Açıklaması

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP’li Mansur Yavaş’ın adaylığının ‘’Sahtecilik’’ iddiası nedeniyle düşürülmesi için YSK’ya başvuruldu. Başvuruyu yapan Rıfat Çiçek adlı kişi, ‘’Cinsel taciz, kredi kartı dolandırıcılığı, yol kesme, yağma, hırsızlık, tehdit, dolandırıcılık ve yaralama suçlarından 52 yıl hapse mahkum edilen Tarsus Cezaevindeki bir hükümlü olduğu ortaya çıktı.

Çiçek Adalet Bakanlığı aracılığıyla YSK’ya gönderdiği dilekçesinde, ‘’Ben bir Türk vatandaşı olarak YSK’nın acilen toplanıp, Mansur Yavaş hakkında kuvvetli suç şüphesini oluşturan bulguların olması sebebi ile ve böyle bir suçu işleyen kişinin başkenti yönetemeyeceği kanaati ile adaylığı düşürülmelidir” dedi. Ancak YSK bu başvuruyu reddetti.

“FETÖ GİTTİ TEZGAHI KALDI YADİGAR”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray konu ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği Çeşme’de açıklamada bulunan Çıray, Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile ilgili “sahte senetle icra takibi yaptığı” iddialarını gündeme getiren, şizofreni raporu bulunduğu ve çocuk istismarından yargılandığı anlaşılan Necmettin Kesgin’in ardından, bu kez de benzer bir başvurunun Tarsus’tan yapıldığını açıkladı. Tarsus’ta cinsel taciz, yağma ve pek çok suçtan 57 yıl hapis cezası almış tutuklu/hükümlü Rıfat Çiçek’in Yavaş’ın adaylığının düşürülmesi talebiyle Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurduğunu bildiren Çıray, son dönemde ortaya çıkan sürpriz şikayetçilerin kriminal profilinin FETÖ savcısı Zekeriya Öz’ün adi suçlulardan, uyuşturucu kaçakçılarından ve PKK’lı teröristlerden oluşan “Aslanım Osman”dediği “gizli”tanıklarını hatırlattığını belirtirken, “FETÖ gitti tezgahı kaldı yadigar” dedi.

“YSK MANSUR YAVAŞ’IN GÖREVDEN ALINAMAYACAĞINI TEYİT ETTİ”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Çıray, 18 Mart 2019’da gönderilen bu dilekçeyi işleme alan YSK’nın “karar verilmesine yer olmadığına” karar verdiğini, henüz yazılmayan YSK kararıyla birlikte Mansur Yavaş’ın adaylığının düşürülmesinin gündemden kalktığını duyurdu. YSK tarafından Yavaş’ın adaylığının bir kez daha resmen kesinleştirilmiş olduğunu belirten Çıray, “Bu kararlar Mansur Yavaş’ın görevden alınamayacağının teyididir” dedi.

TAM BİR SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Aytun Çıray, dilekçeleri veren 39 yaşındaki Rıfat Çiçek’in sabıka kaydının ise dudak uçuklattığını açıkladı. Tarsus 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda B-6 Koğuşu’nda kalan, Aydın Nazilli İsabeyli nüfusuna kayıtlı Çiçek’in “başkasına ait banka ve kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama/güveni kötüye kullanma, yol kesmek suretiyle yağma, cinsel taciz, konutta silahla yağma, kilitlenmek suretiyle muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık, tehdit, dolandırıcılık, basit yaralama, gece vakti yağma, konutta geceleyin silahla yağma ve yabancı devlet temsilcilerine karşı suç işlemek” suçlarından Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 2017 yılında toplam 57 yıl hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi.

“ZEKERİYA ÖZ KAÇTI, “ASLANIM OSMAN” TEZGAHI KALDI YADİGAR”

Son dönemde ortaya çıkan sürpriz şikayetçilerin kriminal profilinin yurt dışına kaçan FETÖ savcısı Zekeriya Öz’ün adi suçlulardan, uyuşturucu kaçakçılarından ve PKK terör örgütü mensuplarından oluşan “gizli” tanıklarını anımsattığını vurgulayan Çıray, “Zekeriya Öz kaçtı gitti, tezgahı kaldı yadigar. Hani şu Türk Ordusu düşmanı Ergenekon kumpasının FETÖ savcısı Zekeriya Öz’ün bir suç makinesi ve ahlaksızlık abidesi Aslanım Osmanı vardı ya, bunlar da bir bütün suçlamalardan üstelik parayı da kaparak yırtmak isteyen, artrık aslanım mı derler kaplanım mı bilemediğimiz sapık şahitler buluyorlar” dedi.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ