Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partili Burhanettin Kocamaz’dan Kendisini Eleştiren MHP’lilere Sert Yanıt

İYİ Partili Burhanettin Kocamaz’dan Kendisini Eleştiren MHP’lilere Sert Yanıt

MHP’den istifa etmesinin ardından, İYİ Partiye katılan ve dün  İYİ Parti  TBMM Grup toplantısında Meral Akşener tarafından İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edilen Burhanettin Kocamaz, eski partisi MHP’den kendisine yapılan hakaretlere sosyal medya hesabından cevap verdi.

Burhanettin Kocamaz,açıklamasında, ‘devam’ kararı almasında vatandaş taleplerinin etkili olduğunu belirterek, “Değerli hemşehrilerim; sizler istediniz, biz de talebinize uyduk ve ‘Yola devam’ dedik. ‘Size ne istiyorsunuz, fikriniz nedir?’ diye sorma nezaketini bile göstermeyenler bugün sizin talebinize karşılık veren şahsıma karşı hakaret ve küfür yarışına girdiler. Ben bu tip seviyesizleri Allah’a havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR”

Kendisini Türk olarak kabul eden ve Türk Milleti’nin değerlerine sahip çıkan herkesin  Türk milliyetçisi olduğunu belirten Kocamaz, açılamasına şöyle devam etti

“Birileri Türk milliyetçiliğini ve onun ritüellerini sadece kendisinin tapulu malı, patentli ürünü zannediyor! Kimse kusura bakmasın! Türk milliyetçiliği kimsenin tekelinde değildir! Kendisini Türk olarak kabul eden, Türk Milletinin değerlerine sahip çıkan herkes Türk milliyetçisidir! Türk milliyetçisi olmak vatanını, milletini, devletini, bayrağını ve dilini herkesten daha fazla sevmek, örf, adet ve geleneklerini sahiplenmek demektir! Bu gelenekler içerisinde vatana ihanet etmediği sürece insanı aşağılamak, hakaret etmek yoktur. Saygı, sevgi ve gönül kazanmak vardır. Aziz Atatürk; ‘Vatanını en çok seven ona en çok hizmet edendir’ diyor. Yine Sevgili Peygamberimiz; ‘İnsanların en hayırlısı insanlara ve insanlığa en fazla hizmet edendir’ diye buyuruyor. Ama ömrü boyunca asalak yaşayan, üretemeyen bazı müptezeller sahibinin sesi sıfatıyla bize saldırıyor. Yazıklar olsun.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ