Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partili Lütfü Türkkan :Türkiye’nin Sermaye Yapısındaki Biriktirdiğimiz O Çuvalın Dibini Deldiniz

İYİ Partili Lütfü Türkkan :Türkiye’nin Sermaye Yapısındaki Biriktirdiğimiz O Çuvalın Dibini Deldiniz

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Merkez Bankasının Nisan ayında yapılması gereken Genel Kurul toplantısının Ocak ayına çekilmesini eleştirdi.

Volkan Can/Medya Siyaset Haber Ankara

Merkez Bankası Genel Kurul’un Ocak ayına çekilmesinin sebebinin 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler olduğunu iddia eden Lütfü Türkkan, konuşmasında “Merkez Bankasının genel kurulu her yıl nisan ayında yapılır. Merkez Bankası çok karlı bir kuruluştur. Ama Nisan ayını bekleyemediniz. Çünkü 31 Mart’ta seçim var. Bizim çuvalın dibi delindi. Türkiye’nin sermaye yapısındaki biriktirdiğimiz o çuvalın dibini deldiniz. Şuan da Merkez Bankasının genel kurulunu ocak ayına alıyorsunuz. O paraları da tekrar bankalara aktaracaksınız” ifadelerini kullandı.

Lütfü Türkkan yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu işsizlik fonu, devletin işsiz kalan işçisine ödemek üzere biriktirdiği bir fon. Bu fonu siz ne yaptınız? Yandaşlara sermaye transferi yaptığınız bankaların açığını kapatmak için bankalara aktardınız. Bakın o yetmedi. Şimdide ne yapıyorsunuz biliyor musunuz? Merkez Bankasının genel kurulu her yıl nisan ayında yapılır. Merkez Bankası çok karlı bir kuruluştur. Ama Nisan ayını bekleyemediniz. Çünkü 31 Mart’ta seçim var. Bizim çuvalın dibi delindi. Türkiye’nin sermaye yapısındaki biriktirdiğimiz o çuvalın dibini deldiniz. Şuan da Merkez Bankasının genel kurulunu ocak ayına alıyorsunuz. O paraları da tekrar bankalara aktaracaksınız. Oradan da tekrar Katar’la beraber Arifiye fabrikasını özelleştirmeye çalışıyorsunuz ya.. Ethem Sancak’a kaynak yaratacaksınız. Bu işsizlik fonu meselesi değil. Bu Türkiye’nin yolsuzluk meselesi aslında. Türkiye yolsuzluklarına kılıf arıyor. Yolsuzluklarına kaynak yaratıyor. Bu meselenin aslı budur.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ