Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partili Osman Ertürk Özel’den Partisinin Grup Toplantılarına Sert Tepki

İYİ Partili Osman Ertürk Özel’den Partisinin Grup Toplantılarına Sert Tepki

İYİ Parti kurucularından,Gençlik Kolları eski başkanı,avukat Osman Ertürk Özel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla partisinin her Salı düzenlediği TBMM grup toplantılarını eleştirdi.

Osman Ertürk Özel,grup toplantılarının ayin havasında geçtiğini,MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin üslubuna benzer türde yüksek ton ve ideolojik atıfların kullanıldığını iddia etti.

Osman Ertürk Özel açıklamasında şunları söyledi:

“Bir süredir takip ettiğim meselelerden bir tanesi de partimizin grup toplantıları. Bu toplantılar daha çok bir ayin havasında gerçekleşiyor. Devlet Bey’in üslubundaki yüksek ton ve ideolojik atıfların sıklığını bizde de görmek mümkün.

Şüphesiz ki ülkücü milliyetçi camianın anektodu, özlü sözü, şiiri vesair edebi vurgusu çok kuvvetlidir; kolayından da tükenmez. Fakat sürekli yenilenen yeminlerle, alkış tufanlarıyla bir yere varıldığına şahit olmadım.

Hele ki bu tarzın erbabı aynı anlarda bir başka salonda aynı telden çalıyorsa. Kullanılan dilin partinin kuruluş sürecindeki kapsayıcılığı doyurduğu kanaatinde de değilim. Bu noktada daha oturaklı hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Az da olsa biriktirdiğim tecrübem; büyük ideallerin yerli yersiz dillendirilmesinin en çok zararı yine o ideallere verdiğini gösteriyor.

Bu sebeple yapılması gereken, kendi gündemimizi oluşturmak, milletimizin her türlü sorununu suni gündemlerden bağımsız bir takvim içersinde ele alan ve her türlü meseleyi sonuç odaklı ve pragmatik bir bakış açısıyla değerlendiren, vaade dayalı bir siyaset dili geliştirmektir.

Bu saatten sonra, mehter marşı etkisi yapan anlık yükselişlere değil “sorunu biliyorum, böyle çözeceğim” diyen bir siyasi mantığa ve vaatlerimizden konuşturmaya ihtiyacımız var.”

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ