Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partili Taylan Yıldız İzmir’de Çiftçinin Dertlerini Dinledi

İYİ Partili Taylan Yıldız İzmir’de Çiftçinin Dertlerini Dinledi

İYİ Parti eski genel başkan yardımcısı,GİK Üyesi ve Genel başkan Meral Akşener’in danışmanı Dr. Taylan Yıldız bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İzmir’e geldi.

İzmir’de ilçe teşkilatlarını ve STK’ları ziyaret edecek olan Taylan Yıldız  6 Aralık Perşembe günü şehirden ayrılacak.

Yıldız bugün ilk olarak İYİ Parti İzmir İl başkan yardımcısı Evren Gülay ile birlikte Karşıyaka’da bulunan Amasyalılar derneğini ziyaret etti.Dernekte yaptığı konuşmanın ardından Karşıyaka ve Foça İYİ parti genlik kolları üyeleri ve diğer partililerle ile birlikte kalabalık bir konvoyla Foça’ya doğru hareket etti.

Foça Gerenköy girişinde köylülerin isteğini kırmayarak  Ispanak tarlasında çiftçilerin sorunlarını dinleyen Taylan Yıldız’a çiftçiler “AKP’nin yanlış tarım politikası nedeni ile hasat maliyetinin yükseldiğini buna karşılık hallerde ıspanağın fiyatının çok düşük olması nedeni ile ıspanağı tarlada çürümeye terk ettiklerini” anlattılar.

Yıldız buradan Foça Gerenköy merkeze geçti.Burada köylüler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Yıldız esnafları ve kahveleri gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Köylülerin İzmir Büyükşehir belediye başkan adayı mısınız sorusu üzerinde Taylan Yıldız “buraya bir seçim çalışması için gelmedim,biz bundan sonra İYİ parti olarak ülkenin dört bir yanını dolaşacağız,dertleri dinleyeceğiz,eli sıkılmadık vatandaşımız kalmayacak ve bu sadece seçim zamanı değil her zaman olacak,buda bizim vatandaşımıza sözümüz olsun ” dedi.

Taylan Yıldız açıklamasının devamında vatandaşların ekonomik krizden şikayetçi olduklarını,fırıncının ekmek fiyatına zam yapmayarak zarar ettiğini,çiftçinin mahsulünü kaldırma maliyetinin yüksekliği nedeni ile tarlada çürümeye terk ettiğini söyleyerek AKP’nin ekonomik politikasını eleştirdi.Yıldız bu sıkıntıları ve şikayetleri rapor haline getirerek genel başkan Meral Akşener’e sunacaklarını ifade etti.

Vatandaşların ve partililerin isteğini kırmayan Taylan Yıldız Gerenköy’de bağlama çalarak türkü söyledi.

Gerenköy’den Foça Kozbeyli’ye geçen Yıldız burada da vatandaşlarla sohbet ederek dertlerini dinledi.

MEDYA SİYASET HABER/İZMİR

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ