Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partinin Aday Göstermediği İdris Naim Şahin Hangi Partiden Aday Oldu?

İYİ Partinin Aday Göstermediği İdris Naim Şahin Hangi Partiden Aday Oldu?

Siyasi partilerin Yüksek Seçim Kurulu’na ‘resmi aday’ listesini sunmasına saatler kala sürpriz bir gelişme yaşandı. Adı geçtiğimiz günlerde,  İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçen eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin,Saadet Partisi tarafından 31 Mart yerel seçimleri için “Saadet Partisinden Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı” olarak gösterildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Avukat Erkan Temiz, Sözcü’ye yaptığı açıklamada; “Biz adaylık teklifini götürdük. Kendisi burada çok sevilen bir isim. Daha önce vekillik ve bakanlık yaptı. Tanınan ve temiz bir kişilik. Ordu halkının güvendiği bir isim. 1999 yılında zaten bizim aday adayımızdı. Bize uzak bir isim değildi. Milletinden ve memleketinden yana bir teveccühü vardı. Kendisine teklf ettik.  İYİ Parti de bizden önce teklif götürmüş. İdris Naim Şahin önce o teklifi değerlendirdi ancak olmadı. Sonra bizim teklifimiz kabul etti. Ordu’ya ve partimize hayırlı olsun” dedi.

NELER OLMUŞTU

Bir süredir CHP-İYİ Parti ittifakının Ordu’da İdris Naim Şahin ismi üzerinde anlaşma sağlayarak ortak aday göstereceği iddia edilmişti.

AKP’nin eski İçişleri Bakanı olan İdris Naim Şahin, 17-25 Aralık operasyonları sonrasında AKP’den istifa etmişti. FETÖ’yü destekleyen demeçler veren, AKP’den İçişleri Bakanı olduğu dönemde Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını yasaklayan, 29 Ekim’de birinci Meclis’e ve Anıtkabir’e yürümek isteyenlerin tazyikli su ile müdahale edilmesini yöneten İdris Naim Şahin’in İYİ Parti’den Ordu Belediye Başkan adayı olacağı iddiaları tartışmalara neden olmuştu.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı  Çiğdem Çelenk Karakaya Şahin’in adaylığını resmi sosyal medya hesaplarından açıklamıştı.Hatta Şahin’in seçim çalışmalarında kullanacağı otobüsün ön taslağı bile hazırdı.İYİ Partiye yakınlığı ile bilinen Yeniçağ gazetesi kulis haberi olarak adaylığı açıklamıştı.

Sonrasında genel başkan yardımcıları Aytun Çıray ve Ümit Özdağ’ın karşı çıkması üzerine genel başkan Meral Akşener açıklama yaparak Şahin’in adaylığından vazgeçildiğini duyurmuştu.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ