Alexa
Medya Siyaset

Ne Var / Ne Yok | Rifat Serdaroğlu

Fesli şarlatan

Ne Var / Ne Yok | Rifat Serdaroğlu

 

Fesli şarlatan ” Kadir Mısıroğlu ” …

T.C Devletinin halkoyu ile kabul edilmiş bir Anayasa’sı var mı? VAR!

Anayasa Madde 174;
“Anayasanın HİÇBİR hükmü, Türk toplumunu çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarma ve Türkiye Cumhuriyeti’ninLÂİKLİK niteliğini koruma amacını güdeninkılap kanunlarının, Anayasanın halkoyu ile kabul edildiği tarihteyürürlükte bulunan hükümlerinin Anayasaya aykırı olduğu şeklinde anlaşılamaz ve yorumlanamaz” hüküm var mı? VAR!

25 Temmuz 1951 tarihinde Demokrat Parti tarafından 5186 sayı ile kabul edilen kanunun 1’inci maddesinde
“Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Atatürk’ü temsil eden heykel büst ve abideleri veyahut Atatürk’ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye 2 yıldan 5 yıla kadar AĞIR HAPİS cezası verilir” hükmü var mı? VAR!

Aynı kanunun 3.’üncü maddesinde;
“Bu kanunla yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet Savcılarınca re’sen (Kendiliğinden-emir veya suç duyurusu beklemeden) takibat yapılır”
hükmü var mı? VAR!

Varlara devam edelim;
Bu ülkede AKP tarafından tarihçi kabul edilen “ Kadir Mısıroğlu ” adında sürekli olarak Atatürk’e hakaret eden bir “fesli şarlatan” var mı? VAR!
Bu kişinin dün verdiği beyanında;
“İstediğimiz henüz olmuş değildir. Yarı yoldayız. Nasıl buluğ çağına ermemiş çocuğa evlenmiyorsun diyemezsen hükümete de (AKP) niye şeriat ilan etmiyorsun, diyemezsin. Vakti var. Sizin nesliniz İslam’ın mutlak galebesini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin (Atatürk Heykelleri) köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” sözleri aynen var mı? VAR!

Türk Milletinin gönlüne taht kurmuş Büyük Atatürk’e sürekli hakaret eden saldıran bu kişiyi, Türk Milletinin parasıyla yapılmış sarayda, Türk Milletinin parasıyla hazırlanmış yemek masasının baş köşesinde, hemen yanındaki koltukta konuk eden bir Cumhurbaşkanı var mı? VAR!

Milletvekilleri-Belediye Başkanları tarafından “Ümmetin Lideri”, “Yeryüzü Halifesi”, “İkinci Peygamber”, “Allah’ın sıfatlarını üzerinde toplayan mübarek kişi” ilan edilen Cumhurbaşkanına, Anayasayı ve inkılap kanunlarını defalarca çiğneyen Cumhurbaşkanına, sadece uyarı yazıları yazan,Cumhurbaşkanının görevini Anayasanın çizdiği sınırlar içinde yapmasını isteyen Serdaroğlu’nu “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçlamasıyla hapse mahkûm eden Savcı ve Yargıçlar var mı?
Eskiden FETÖ’cular vardı, şimdi de Süleymancılar-Menzilciler VAR!

Yoklara bakalım mı;
Anayasa ve yasalara saygılı, hukuk devletine inanan hükümet var mı? YOK!
Hırsızları-rüşvetçileri anında adalete teslim eden siyasi irade var mı? YOK!
Servetlerinin hesaplarını Türk Milletine açıkça verecek iktidar var mı? YOK!
Medeni olarak TV de muhalefet ile tartışacak cesarette bir iktidar var mı? YOK

Taşıdığı Türk Ordusu üniformasının hakkını verip Başkomutan Atatürk’ün hatırasına sahip çıkacak bir Genelkurmay Başkanı var mı? YOK!
Türk Milletinin kendilerine emanet ettiği “Adalet Cübbesini” Cumhuriyeti ve Lâikliği korumak için kullanan yargı mensubu var mı? YOK!

Peki, yoldan çıkmış Badem İktidarından korkan var mı?
Bu soruya ancak kendim için yanıt verebilirim;
Bu Cemaat ve Tarikat artığı seccade şeytanlarından benim soyadımı taşıyanlar içinde korkan bir kişi bile YOK!
Yargıdaki kumpasçı AKP elemanlarından, makamları ne olursa olsun mutlaka hesap soracağımın bilinmesini isterim.
Elinizden geleni ardınıza koymazsanız namertsiniz…

Sağlık ve başarı dileklerimle 06 Ekim 2017

 

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ