Alexa
Medya Siyaset

Kapkara Yalan

Kapkara Yalan

Şair; “Yılandan korkmam, yalandan korktuğum kadar” der.
AKP döneminde, yalanın en sunturlusunu, en karasını her gün işitiyoruz.
Hem de aynı ağızlardan ve defalarca!

Zeki olmayan insanlar yalan söylemeye kalkınca, daha önce aynı konuda söyledikleri yalanı unuttuklarından, kendi yalanlarını da yalanlayıp, zavallı durumuna düşerler…

AKP’lilerin iktidarlarının ilk beş yılında dünyada dolaşan nakit döviz miktarı tavan yapmıştı.
Piyasadaki bol parayı bulan AKP hükümetleri, sanki bağışmış gibi (!) sürekli
borç aldılar.
Uluslararası tefecilerden aldıkları borçları yatırım, istihdam ve katma değer yaratacak sanayide kullanmayan AKP, paraları inşaat işlerine yatırdı.
Çünkü en kolay “Hayırsever” yetiştirip “Haram Havuzuna” para aktarmak bu yolla mümkündü! Kupon araziyi ya hazineden ya şahıstan al, AKP’li Belediye imar durumunu dikine dikine yükseltsin!
Hem yandaş müteahhit kazansın hem havuza avanta paralar aksın!

“Borç yiyen kendi kesesinden yer” diye bir sözümüz var! AKP’nin ki de aynı hesap!Borcun çevrilmesi zorlanınca başvurulacak tek yol var; Yalan…

AKP önderliği senelerdir defalarca tekrarladığı yalanı yine ve utanmadan söylüyor;
“Biz geldik 23 Milyar Dolar borcumuzu ödeyip IMF’yi gönderdik! Sonra IMF bizden 5 Milyar Dolar borç istedi. Arkadaşlara dedim ki verin. Fakat sonradan almaktan vaz geçmişler!”

Ne denir ki; Kendisi yardıma muhtaç bir dede, kaldı ki başkasına yardım ede…

Türk Devletinin hazinesinin patronu İngiliz vatandaşı Mr. Shimshek (Şimşek okunur) yukarıdaki sözün üzerine bir açıklama yapıyor: “2018 yılında Türkiye, küresel sistemden (uluslararası tefecilerden) 210 Milyar Dolar kaynak (Borç) bulmak zorundadır…”

Buna halk dilinde “Ölmüşüz de ağlayanımız yok” derler.
Namusu kurtarmak, çarkı döndürmek için 210 Milyar Doları yüksek faizle borçlanıp alacağız, fakat “IMF’ye 5 Milyar Dolar borç vereceğiz” diye yalan söyleyip, üstüne üstlük efeleneceğiz!

Gerçek durumumuz ne?
-Müteahhitler bıçak sırtında nefes almaya çalışıyor. Ha battı ha batacaklar. Çünkü yaptıkları ve sıfır faizle satmaya çalıştıkları daireleri alan yok!

-Çiftçi köylü, ekemez üretemez halde. Köy muhtarlıkları icra kağıtlarıyla dolmuş durumda. Köye bir sarı taksi yaklaşır yaklaşmaz kaçan kaçana! İcra kağıtları doğru muhtarın odasına. Bir müddet sonra icracının yerine Jandarma gelir.
Mal bildiriminde bulunmayan borçlu için hapis kararı çıkmıştır.
Jandarma köylüyü yakalar ve doğru hapse!

-Ülkenin temel direği Sanayi (özellikle ihracat yapamayanlar) ciddi sıkıntıda. Son üç ayda elektriğe yapılan zam tutarı %21…

Gelelim zurnanın zart dediği yere;
AKP iktidarı, ancak söyleyecek yalan bulamayınca doğruyu söylüyor.
O da çok ender.
İyi de kardeşim, AKP nasıl oy alıyor?
AKP’ye oy verenler mazoşist mi?
Aynı geçim sıkıntılarını AKP’liler yaşamıyor mu?
AKP’li köylü üç kuruşluk vergi borcunu ödemeyince hapse giriyor da milletin anasına küfreden sepet Cengiz’in 421 Milyon TL vergi borcunun silindiğini görmüyor mu bu insanlar?
Hepsi kafayı mı yedi bunların yahu?

Sağlık ve başarı dileklerimle 16 Mart 2018
Rifat Serdaroğlu

Kaynak:https://rifatserdaroglu.com/2018/03/16/kapkara-yalan/

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ