Alexa
Medya Siyaset

Karamollaoğlu’ndan İlk Açıklama Geldi

Karamollaoğlu’ndan İlk Açıklama Geldi

Seçim çalışmaları  boyunca gerek sosyal medyada ,gerek sahada güçlü bir kampanya yürüten , tüm il-ilçe ve beldelerde kendi adayları ile yarışan Saadet partisi kesin olmayan sonuçlara göre 1.255.414 oyla Türkiye genelinde %2.71 oy oranına ulaştı.Saadet Partisi 9 ilçe ve 7 beldede kazandı.

Seçim sonrası Saadet Partisi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’ndan ilk açıklama geldi.Karamollaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sonuçlar ortada, milletin iradesine herkes saygı duymalı bundan sonra ülkemizde barış ve kardeşlik ortamının tesisi için çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Öncelikle seçim sonuçların ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum; ne yazık ki bu süreçte dün sandık başında elim bir hadise yaşanmış iki kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. Bu konu ile alakalı taziyelerini ileten herkese teşekkür ederim.

Malatya’da yaşanan bu elim hadisenin üzüntüsü ve taziye ziyaretimiz sebebiyle 31 Mart Mahalli idareler Seçimi ile alakalı değerlendirmemizi Çarşamba günü yapacağız.

Lakin daha bu olayın acısı üzerimizdeyken Diyarbakır Çüngüş ilçesinde seçimi kazanan Saadet Partili Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe’ye kaybeden taraf saldırmış olayda başkanımız yaralanmıştır. Ali Suat Bey’e Allah’tan şifa diliyor, bu olayın faillerini şiddetle kınıyorum.

Seçimler bitti sonuçlar ortada, milletin iradesine herkes saygı duymalı bundan sonra ülkemizde barış ve kardeşlik ortamının tesisi için çalışmalıyız. Artık Türkiye’nin bu kamplaşmayı kaldıracak takati kalmamıştır. Hepimizin huzur ve sükunete ihtiyacı var.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ