Alexa
DOLAR 7,8124
EURO 9,1831
ALTIN 476,801
BIST 1123,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 30°C
Parçalı Bulutlu

Kemalist Nedir?

Altta sizlerle paylaştığım görselde, Fatih Tezcan isimli bir provakatör tarafından Kemalist Terör Örgütü şeklinde bir ibare kullanılmış.

(Yazı Görselden Sonra Devam Ediyor)

Esasta böyle aşırı uç “radikal yapılara” cevap vererek zamanımı öldürmek huyum değildir. Ama kullanılan ifadelerin ne anlama geldiğini ve amaçlarının ne olacağını hatta sonucunun da ne olacağını belirtir kısa bir yazı kaleme almak istedim.

Kemalist ve Terör Örgütü ifadeleri yan yana gelince aklıma birden 12 yıl önce yaşadıklarımız geldi.

Ancak biz önce “Kemalist nedir?” sorusunun cevabını verelim.

Kemâlist-Kemâliler-Kemâlciler, 19 Mayıs 1919’da Türk bağımsızlık mücadelesini kafaya koymuş, Mustafa Kemal Paşa’nın peşinden giden silah arkadaşlarına ve onun destekçilerine İngiliz İstihbaratının ürettiği, Damat Ferit Hükümetinin dalga geçmek için kullandığı bir “fişleme yöntemidir.”

Örneğin,

“Buradaki esirlerin hepsi Kemalist milliyetçilerin yanındadır. Eğer bunları serbest bırakırsak İngiltere’nin düşmanı Kemalistlerin bir zaferi sayılacaktır.” (21 Temmuz 1920’de Mr. Fitzmaurice’in Türk esirler hakkında düştüğü bir not.)

“Mustafa Kemal her zamankinden daha güçlü durumda… Kemalistlerle anlaşmaya varılamaz, çünkü Anadolu’nun tam bağımsızlığını istiyorlar.” (İngiliz Yüksek Komiseri Rumbold’un 7 Ocak 1922 tarihli raporundan)

“Müttefikler şimdi ne yazık ki Kemalistlere karşı etkili tedbirler alacak bir durumda değil.” (Sömürgeler Bakanı Chamberlain’in 10 Mayıs 1922’de Avam Kamarası’nda yaptığı konuşma.)

Kemalist fişleme metodunun, kimler tarafından ve kim için kullanıldığını gördünüz mü?

Böyle şerefli fişlenmeye CAN FEDA!

Bu açıklamadan sonra, bir de “kullanana bak” misali Terör Örgütü ibaresini kullananların durumunu inceleyelim.

Bu ve bunun gibi şahıslar Milletimizin kutsal saydığı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, her gün televizyon, gazete ve her türlü medya aracılığı ile salyalarını akıta akıta saldırıyorlardı…

Evet malum süreçte FETÖ tasması ile saldıranlar bu kumpasın adına “Ergenekon Terör Örgütü” demişlerdi. Milli destanımızı yerle bir etmek için. Ergenekon Türk Ulusunun ana kökleri ile sardığı bir destandır. Elbette bu isim bilinçli bir şekilde seçilmişti.

Sonra ne oldu?

O dönemin FETÖ tasmalıları bugünün “millicisi” oldu.

Lakin huylu huyundan vazgeçmez.

Şimdide KEMALİZM’i Terör Örgütü adı ile anıyorlar.

Ne mi olacak?

Cevabı sizden duyar gibiyim…
.
.
.
????????????
Sağlıkla kalın.

Kaynakça:
1- Kemalizm 12/01/2020 Sinan Meydan/Sözcü
2- Erol Ulubelen, İngiliz Gizli Belgelerinde Türkiye, 3. bas, İstanbul 2009, s. 253.
3- Gotthard Jaeschke, Türk Kurtuluş Savaşı Kronolojisi, C1, İstanbul, 1989, s. 180

Mustafa Göktürk Karaca

Mustafa Göktürk Karaca

1988 yılında Hatay/İskenderun’da doğdu. Bursa Çelebi Mehmet Lisesi ve ardından Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesinde Hukuk Fakültesini bitirdi. 2014 yılından bu yana Bursa’da kurucusu olduğu Göktürk Hukuk Bürosunda avukatlık faaliyetine devam etmektedir.Karaca www.medyasiyaset.com hukuk danışmadır.
Mustafa Göktürk Karaca Tüm Yazıları
YORUMLAR
 1. GÖNÜL PINAR ATACI dedi ki:

  Türk, Türkiye ve Atatürk düşmanı açık ve gizli, özel ve tüzel, iç ve dış güruhun en azılı ögelerinden ve öznelerinden birini teşhir ve tel’in eden çok özlü ve anlamlı, önemli ve değerli bir yazı. Ünlü hukukcu sayın KARACA’ya en içten tebrikler, derin saygılar ve en iyi dilekler. Ve yazının son c]mlesinde sormuş olduğu soruya DUYMAK istediği CEVAPLARDAN biri olabileceğini düşündüğüm bir ithaf :

  EN ULUSAL BİR ŞART

  Bunlar,tüm uzak ve yakın emperyal odakların ortakları
  Ve Atatürk’ün yenerek mezara tıktığı SEVR hortlakları.

  Bunların nihai emelleri, bu ulu yurdu bölmek ve bölüşmek
  Ve bu yedibin yıllık şanlı ulusu tutsak edip tarihten silmek.

  Bunların hepsini,bugün de yenip çöpe süpürmek en ulusal bir şart
  Bu amaç için tek ve en geniş bir Hak, Vatan Ve Halk Cephesi farz.

  Bu Cephe’yle beraber savaşacak tüm genç ve yaşlı erkekler ve melekler,
  Bütün yurtca,ulusca hatta dünyaca altın madalyalarla ödüllendirilecekler.

  Gönül Pınar Atacı, 4.Mayıs.2020