Alexa
Medya Siyaset

Kritik Görüşme Sona Erdi,Sırada BBP ve DP Var

Kritik Görüşme Sona Erdi,Sırada BBP ve DP Var

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşen görüşme az önce sona erdi.

CHP Genel Merkezine gelişinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan tarafından karşılanan Karamollaoğlu daha sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaklaşık 1 saat süren görüşme yaptı.

Görüşme sonrası her iki lider basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, dün yapılan basın toplantısında hazırladıkları uyum yasaları tekliflerini kamuoyu ile paylaştıklarını hatırlatarak, “Bugün de CHP’ye bunu takdim etmek için buraya geldik. Bu bizim için bir görev. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha önce bizi ziyaret etmişti. Bu da iade-i ziyaret oldu. Kısa da olsa hazırlamış olduğumuz uyum yasaları hakkında bilgi verdik. Bize göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Görüşmede Abdullah Gül’ün adaylığı konusu gündeme geldi mi gelmedi mi öğrenilemezken Karamollaoğlu dün Abdullah Gül’ün Saadet Partisi’nden cumhurbaşkanlığına aday gösterileceği iddialarına ilişkin sorulan soruya “Herkes bilsin ki biz cumhurbaşkanlığı için aday göstereceğiz. Önce kendi kadrolarımız içinde adaylara bakacağız. Kendi kadrolarımız içinden çıkacak adaylar hakkında da kamuoyunun tavrının ne olacağına bakıyoruz. Biz Saadet Partisi olarak kazanabileceğimiz en güçlü adayı destekleyeceğiz” cevabını vermişti.

Temel Karamollaoğlu yarında ziyaretlerine  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile devam edecek.İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener ile de bir görüşme yapması bekleniyor.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ