Alexa
Medya Siyaset

Mafya Saltanatı

Bir ülkede Yargı Erki, tarikat-cemaat-suç örgütleri tarafından kuşatıldı ise,Devleti yönetenlerde namus-ahlak- dürüstlük tükenmiş ise, eşkıyalar itibar görür hale gelmişlerse o devlet düzenine “Mafya Saltanatı-Mafya Düzeni” denir.

Mafya Saltanatı

Gazeteci Ahmet Şık, “hapisten çıkışıma sevinmeyin, çünkü ben sevinemiyorum” dedi ama ben çok sevindim.Çünkü “Mafya Saltanatı” dediği bu hukuksuz düzenin elinden kimi alabilirsek kazanç sayarım.En kısa zamanda boşu boşuna tutsak olanları da alacağız…

Ahmet Şık ’ın “Mafya Saltanatı” dediği düzen nasıl bir düzendir? Bakalım mı?
Hukuk Devletinin olduğu yerde Mafya Saltanatı olmaz. Demek ki Mafya Saltanatı olabilmesi için Hukuk Devletinin yıkılması gerekir.

AKP ve FETÖ kendi Mafya Saltanatlarını kurmak için Yüksek Yargıya ve HSYK’ya saldırdılar.HSYK Başkan Vekilinin “Yargıtay’a ve Danıştay’a seçilecek üyeler için, Cemaat tarafından bize liste verildi. Bu listedekiYargıtay Üyeliği için verilen 108 üyenin 107’si seçildi. Danıştay için Cemaatin verdiği listenin ise tamamı seçildi. Bu seçimden Adalet Bakanlığı Müsteşarının da haberi ve izni vardı” sözleri, mahkemedeki ifadesi anında söylenmiştir…

Bu itirafta;
-Yargıtay ve Danıştay’ın tamamen FETÖ’nun emrine geçtiği anlaşılmaktır.
-Bugüne kadar 1 tane bile Adalet Bakanlığı Müsteşarı yargılanmadı!
-Bugüne kadar 1 tane bile Adalet Bakanı yargılanmadı. (Müsteşar, Bakan’ın emrinin dışında böyle bir ihanete tek başına karar veremez)
-Fakat AKP desteğiyle Yargıtay ve Danıştay’a üye olan FETÖ elemanı Yargıçların ve HSYK’nın yönlendirmesiyle, Gazeteciler, yazarlar, akademisyenler, Türk Ordusunun Genelkurmay Başkanı ve Komutanları, adalet-hak-hukuk çiğnenerek bu tetikçiler tarafından sözümona yargılanıp, hapse atıldılar, çile çektiler…

Adalet Bakanlığı üst düzey bürokratları, Adalet Bakanları, AKP Hükümetleri kimin emri ve izniyle bu ihanete yol verdiler? Herhalde benim emrimle olmadı!
Kim olacak, dönemin Başbakanı Erdoğan’ın… (özür dilemişti ya!)
Peki, bu suça ortak“FETÖ’nün siyasi kanadından” BİR-TEK kişi yargılandı mı? Hayır!
İşte bu düzen Ahmet Şık’ın dediği “Mafya Saltanatı” düzenidir…

Bir örnek daha verelim;
-Türk Milleti olarak 17/25 Aralık 2013’te tarihin en büyük Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olayını yaşadık!
AKP ile FETÖ, bu hırsızlıkların ortaya çıkması yüzünden birbirlerine girdiler!
17/25 pisliği patlamasaydı AKP-FETÖ iş birliği hala devam ediyor olacaktı!
Doğrulukları ve gerçeklikleri Türk Adli Tıp Kurumu tarafından saptanan çok sayıda ses bandı ve görüntü izledik. Fakat hırsızlığın ve soygunun adı AKP tarafından “Darbe” (!) olarak değiştirildi ve olay rezilce kapatıldı.
Reza Zarrab denen“AKP Hayırseveri” ABD’de yakalanıp tutuklanınca aniden “Bülbül” olup ötmeye başladı. Rüşvet verdiği isimleri ve miktarları açıkladı. Elindeki belgeleri de mahkemeye sundu!

Rüşvet almakla suçlananların hepsi derin bir sessizliğe büründüler.
Bir tanesi bile “Bu adam yalan söylüyor, ben rüşvet almadım” diyemedi!
İşte kendisini savunamayanşaibeli kişilerin ülkeyi yönettiği düzene
“Mafya Saltanatı” düzeni denir.

Bir devlet ömrünün yarısını hapislerde geçirmiş bir mafya liderine, polis aracını eskort olarak veriyorsa, polisler o kişiye selam duruyorsa o devlet çürümüş demektir.

Yazıyı bağlayalım;
Bir ülkede Yargı Erki, tarikat-cemaat-suç örgütleri tarafından kuşatıldı ise,Devleti yönetenlerde namus-ahlak- dürüstlük tükenmiş ise, eşkıyalar itibar görür hale gelmişlerse o devlet düzenine “Mafya Saltanatı-Mafya Düzeni” denir.
Bu düzende şeker pancarı üreticileri ezilir, uluslararası teröstler ise devlet eliyle korunur!

Bu Mafya Saltanatını, mevcut siyasi partilerle yıkamayız.
Türk Milleti olarak kaderimize el koyacağız. Ayağa kalkacağız.
Önce “yapamazsınız” diyeceğiz.
Anlayacaklar mı? Tabii ki anlamayacaklar.
İşte o zaman bu lanet Mafya Saltanatını, Türk Milleti olarak kafalarına geçireceğiz. Az kaldı az…

Sağlık ve başarı dileklerimle 12 Mart 2018
Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Bu tamamen gerçek ve haklı, doğru ve temelli TESBİTİ yapan çok değerli ve cesur insan sayın Ahmet ŞIK’a ve bu tümüyle nesnel ve bilimsel, muhteşem ve mükemmel YORUMU yazan sevgili SERDAROĞLU’na en yürekten teşekkürler, içten sevgiler, derin saygılar ve en iyi dilekler.

BİR YORUM YAZ