Alexa
Medya Siyaset

Medya Siyasette Köşe Yazıları Görme Engelliler İçin Sesleniyor

Medya Siyasette Köşe Yazıları Görme Engelliler İçin Sesleniyor

“Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf” Medya Siyaset ve oyuncu Erhan Gökay Aksoy görme engelli dostlarımız için bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiler.

Geçtiğimiz haftadan itibaren bazı yazarların köşe yazıları,görme engellilerin dinleyebilmesi için sitemizde Aksoy tarafından seslendirilerek yayınlandı. Seslendirilen köşe yazıları okuyuculardan  ve dinleyicilerden büyük ilgi görürken ileri ki günlerde bu çalışmanın tüm köşe yazıları için uygulanması planlanmakta.

Görme engelliler için sitemizde köşe yazılarına ses olan, “Sesli Köşe” adını verdiği Youtube projesi kapsamında her gün gazete köşelerini okuyarak önemli bir başarı yakalayan oyuncu Erhan Gökay Aksoy, “Her Gün 10 Dakika Nutuk” projesini de geçtiğimiz yılın sonlarında tamamladı Kayıt işlemleri 5,5 ay, yayını 4,5 ay süren, toplam 25 saatlik 136 bölümden oluşan proje, 23 Temmuz 2018’de Erzurum Kongresi’nin 99. yıldönümünde ilk bölümüyle başlamıştı. Yayınlar, 5 Aralık 2018 Çarşamba günü Nutuk’un finali olan Gençliğe Hitabe ile tamamlandı.

Erhan Gökay Aksoy; “Bu projede okuduğum Nutuk, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Tam Bağımsız Türkiye’ ideali yolunda yürüyenlere, O’nu daha yakından tanımak isteyenlere, şimdiye kadar yanlış tanıyanlara ve yüreği Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için atan herkese ulaşması amacıyla okunmuştur. Ancak O’nun ilkeleri, aydınlığı ve devrimleri sayesinde Türkiye Cumhuriyeti hiçbir zaman karanlığa mahkum edilemeyecek ve fikirleri elbet bir gün yeniden iktidara gelecek. Her bölümün açıklamasında da yazdığı gibi, O’nun yaptıklarının yanında esamesi okunmaz tabi ancak kişisel tarihim açısından bir iz bırakmak adına çok rahatım” dedi.

Aksoy, daha öncede bir sosyal sorumluluk projesinde yer almış, Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde bulunan Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) için “Benim Adım Kırmızı” romanını seslendirmişti.

Erhan Gökay Aksoy’un YOUTUBE kanalına ulaşmak için lütfen tıklayınız

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ