Alexa
Medya Siyaset

Meral Akşener ‘den Önemli Açıklamalar

Meral Akşener ‘den Önemli Açıklamalar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ANAP, DSP, MHP, DYP ve AKP’de siyaset yapmış, Ramazan Mirzaoğlu,Sadi Somuncuoğlu,Namık Kemal Zeybek’inde olduğu eski bakanlar,milletvekilleri, ve dönemin bürokratlarının olduğu üç yüzden fazla isme Ankara’da bir yemek verdi.

Yemeğin bir bölümü basına açık olarak yapılırken,sonrasında basına kapalı olarak gerçekleşti.

Meral Akşener basına açık olarak yapılan bölümünde gerçekleştirdiği konuşmaya,sizlerin tecrübe ve eleştirilerine ihtiyacımız var diyerek başladı.

Akşener konuşmasında şunları söyledi:

“Bir çoğunluğunuzla birlikte mecliste görev yaptık. Beraber görev yapmadığımız büyüklerimizi de öteden tanıyorum. Bugün bu davetin sebebi, sizleri dinlemek.Biz genç bir siyasi partiyiz, yol yürümeye başladık, bu yolda karşılaşabileceklerimizi, öngörülerinizi, tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi dinlemek üzere  bir araya geldik.

Eğer Suriye’yi konuşabilseydik, Ortadoğu’yu konuşabilseydik, Irak’ı konuşabilseydik bugün Afrin’i konuşuyor olur muyduk?

Dolayısıyla konuşmayan Türkiye’nin konuşması için, birbirine küsen Türkiye’nin barışması için, geriye itilmiş Türkiye’nin 25 milyon genç öğrencisi olan 40 yaş altında 50 milyon nüfusu olan eğitimli, enerjik ama umutsuzlaşmış Türkiye’nin yeniden umudu elde edip koşması için bir iddia ile yola çıktık, sizlerin tecrübelerinize, eleştirilerinize ihtiyaçlarımız var. O nedenle toplandık.

Bu toplantı İYİ Parti’ye ya da benim şahsımda arkadaşlarıma destek vermeniz için yapılmadı.

Tekrar söylüyorum. Türkiye için yaptıklarınızdan, bu ülkeye katkılarınızdan biz haberdarız ve sizlerden sonra bugüne gelindiğinde nezaketi kaybedilmiş siyaseti, mizah duygusunu kaybetmiş siyasetin belki bundan sonra buradan ortaya çıkacak görüşler çerçevesi içerisinde tekrar eski nazik, zarif, iftira atmayan o eski dönemi, zarifliğini belki yeniden yakalama imkanımız olur.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Sayın AKŞENER’e ve çok değerli konuklarına üstün başarılar, içten sevgiler ve derin saygılar.

BİR YORUM YAZ