Alexa
Medya Siyaset

Meral Akşener :Sayın Bahçeli’yi de görevlendirdiler

Meral Akşener :Sayın Bahçeli’yi de görevlendirdiler

Meral Akşener bugün İYİ Parti Çankaya İlçe Başkanlığı binasının açılışını 10.yıl marşı eşliğinde gerçekleştirdi.Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği açılışta ilk konuşmayı İYİ Parti Çankaya ilçe başkanı Dllşat Erdil yaptı.Erdil’in konuşmasında sonra  Meral Akşener, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Partinin bir cesurlar hareketi olduğunu yineleyerek sözlerine başlayan Akşener konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Karşınıza çıkan bütün zorluklara rağmen İYİ Parti’yi Türkiye’nin gündemine bir güneş gibi doğurdunuz. O yüzden bu parti cesurlar partisidir.

Meclis’in önünde kendini yakan kardeşimizi ziyaret edelim dedik. Önce yasaklandı. Ben de ailesini göreceğim dedim. Valilik yazı yazdı bu arkadaşımızı hastaneden çıkarıldı. Sözde, İYİ Parti’yi görmemeye çalışıyorlar.

15 Temmuz hain darbe kalkışmasında sonra OHAL ilan edildi. Herkes de buna destek verdi. Çünkü hızlı kararlar almak gerekiyordu. Kardeşim 2010 referandumu sebebiyle bu FETÖ’ye siz yargıyı HSYK ve AYM’yi teslim ettiniz. O zaman “‘Hayır’ diyenler darbecidir” dendi. Ben o zaman çok çalışmıştım.

Yerli ve milli bir ittifak kuruluyormuş. Partiler ittifak yapabilir buna karışmak bize düşmez. Siz Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı olduğunuzu açıklarken siz millisiniz biz gayrı milliyiz öyle mi? Sayın Bahçeli’yi de görevlendirdiler. İYİ Parti’ye laf söylesin diye.”

“Operasyon yapılacak deniyor sınır ötesine. Bağırarak hem de. Bu ne demek “ben kavga edeceğim abi gel bizi ayır”

Biz bunları söyledik sayın Çavuşoğlu, bize cevap vermiş. Sayın Çavuşoğlu bizim söylediğimiz açık. Bir harekat yapabilir bu ülke. Siz davul-zurna ile bunu söylerseniz sonra da harekat yaparsanız düşman gördükleriniz gerekli tedbiri alır . Bizim söylediğimiz tedirgin olduğumuz bu.

Kaç zamandır bedelli askerlik çıkmıyor. Neden? Çünkü bunların bedelli ile işleri bitti. Kendi çocuklarını kurtardılar. Ben diyorum ki madem operasyona bu kadar heveslisiniz kendi çocuklarınızı gönderin bu kadar basit. ABD sınırı 30 bin kişilik bir terör ordusu kuruyor. Siz ABD ile diplomasi ya da benzeri bir şey yapmayıp. ‘Eyy’ politikası ile iç siyaset yapıyorsunuz. Gidiyorsunuz milyar dolarlık uçak alıyorsunuz.”

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ