Alexa
Medya Siyaset

Meral Akşener’e Bir Destekte Üsküdar’dan Geldi

Meral Akşener’e Bir Destekte Üsküdar’dan Geldi

31 Mart yerel seçimi yaklaştıkça siyasette üslup hiç olmadığı kadar sertleşiyor.AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan her platformda Millet ittifakı ve genel başkanlarını hedef alıyor.

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef göstererek hapisle tehdit eden Erdoğan’a ülkenin dört bir yanından tepkiler yağmaya devam ediyor.

Bugün Meral Akşener’e  bir destekte Üsküdar’dan geldi.Üsküdar İYİ parti ilçe başkanlığı tarafından yapılan etkinlik ve basın açıklamasına  İYİ Parti İstanbul İl başkanlığı, CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı, Millet ittifakı Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç ve Atatürkçü Düşünce Derneği Üsküdar yönetimi katılımlarıyla destek oldular.

Meral Akşener’in Beylerbeyi’ndeki evinin önünde toplanan 50 ye yakın araç Üsküdar’ı dolaştı. Üsküdar İYİ Parti İlçe Başkanı Aspay Cebeci Şener Üsküdar iskelesinde bulunan İyi Parti standında bir açıklama yaptı.

Etkinlik, Meral Akşener’in maskelerini takan İYİ Partili hanımların iskelede çiçek dağıtımıyla sona erdi.

İYİ Parti Üsküdar İlçe Başkanı Aspay Cebeci Sener yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Türkiye’nin kalbi olarak gördüğümüz Üsküdar’dan, Fetihten önce Türklesmiş Üsküdar’dan  sizler aracılığıyla kamuoyunun bilmesini isteriz ki; Üsküdarlı kadınlar Meral Akşener ‘in her zaman ve her şartta yanındadır.

Sayın Cumhurbaşkanının genel başkanımızın şahsına yönelik hakaret ve tehditleri bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Siyaset meydanı tehdit ve hakaret meydanı değildir, olmamalıdır.

Biz  bu seçim sürecinde,  cumhur ittifakının partili ve seçmenlerine nezaket dili ile incitmeden mesajlarımızı verdik vereceğiz.

Ak Partililer de MHP’lilerde bizim dostlarımız arkadaşlarımız ve  kardeşlerimizdir bu böyle bilinmelidir

Ancak bizlerin tüm çabasına rağmen siyasetin mana ve amacını aşan bir gerginlik ve  ötekileştirme dilini kullanmaya devam edilmesini yanlış ve gereksiz buluyoruz.

Bu durumdan partili  olsun olmasın bütün vatansever  kadınların da rahatsız oldukları açıktır.

Sayın genel başkanımız hiç bir gözdağına hiç bir tehditte boyun eğmeyen mert bir kişidir.

Bizler de bu ülkenin yiğit  babalarının evlatları olarak bu tür tehditlere boyun eğecek kişiler değiliz ve genel başkanımızın yanındayız.

Sayın cumhurbaşkanının makam forsunda taşıdığı 16 yıldız 16 Türk devletini temsil eder bu 16 devletin hepsinde Türk kadını  söz sahibi olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Bugün bunun bayraktarı da liderimiz Meral Akşenerdir.

Bizler de onun yanında ve arkasında olan onurlu ve mert kişilerin.

Türk kadını cesurdur, boyun eğmez, eğilmez.

Biz Üsküdarlı kadınlar olarak Sayın Cumhurbaşkanından Türk kadınının günümüzdeki  simge ismi Meral Akşener ‘in bu millet için ve özelde  bu milletin vatansever kadınları için ne  ifade ettiğini layıkıyla kavrayıp ,  iyi anlayıp kendisine ona göre hitap etmesini bekliyoruz.

Aksi takdirde;bir zamanlar 28 Şubat’ın mağduru kadınlarımız üzerinden inşa ettiği siyasi sempatisinin ve edindiği gücün içine girdiği kibir ile eriyip gideceği aşikardır.

Seçim milletin iradesinin,  ferasetle tecelli ettiği bir süreçtir.

Milletimiz bu süreci layık olduğu gibi barış ve huzur içinde geçirmek istiyor.

Siyaset milleti ayrıştırmaya  değil birleştirmeye hizmet etmelidir.

Siyaset toplumun sorunlarına sorun eklemek değil tam tersi o sorunları çözme kurumudur.

Cumhurbaşkanımız, bizden söz edecekse,  vicdanla ve Türk devletinin cumhurbaşkanı olma vakarıyla etmesini talep ediyoruz.

Sayın basın mensupları ve Üsküdarlı hanımlar,

Bizler, cesur Türk kadınları olarak, özelde de Üsküdar İyi parti ilçe teşkilatımız olarak, bir kez daha vurgulamalıyız ki;

“Meral ablamızın” ve aynı zamanda Türkiye’nin tek kadın lideri, iyi partimizin sayın genel başkanı Meral Akşener hanımefendinin hep yanındayız.

Onun karşısına bir zorluk çıktığında veya çıkarıldığında kendisiyle beraber yan yana, omuz omuza oluruz,  olacağız.

Bugün bu soğuk hava şartlarına rağmen bizi kırmayarak buraya destek için  gelen il yöneticilerimize,  ilçe başkanlarımız ve teşkilatlarına,  milletvekillerimize, millet ittifakı belediye başkan adayı Ahmet Zeki Kılıç’a CHP Üsküdar ilçe başkanı Olcay Kurt hanımefendiye,CHP teşkilatına, sayın Saadet Partisi ilçe yöneticilerine, DSP yöneticilerine ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederim.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ