Alexa
Medya Siyaset

MHP’de 5 Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

MHP’de 5 Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu.

MHP, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut Belediye Başkanı Cengiz Ergun, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Serdar Sevimli’yi aday gösterecek.

MHP,Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Her yer için çalışmalarımız devam ediyor. Çok sayıda sürpriz aday söz konusu olabilir. Parti içinden, dışarıdan, sevilen sayılan, partimizin ilkelerini benimsemiş üretken belediyecilik anlayışını benimsemiş çok sayıda aday adayı ihtiyacımız var. Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de aday adaylarından bir ücret talebi söz konusu değildir.”

“İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YUSUF HALAÇOĞLU MU?”

Milletvekili seçimlerinde istediği yerden aday gösterilmediği için İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’e sert tepki göstererek istifa eden Yusuf Halaçoğlu’nun MHP’ye geçeceği iddia edildi.

Halaçoğlu kendisine Kayseri 1.sıra milletvekili adaylığı teklif edildiği halde İzmir’den ev almasını ve oğlunun eğitimini burada sürdüreceği bahanesiyle İzmir’den  aday olmakta diretmiş bu nedenle aday listelerinde yer bulamamıştı.

MHP kulislerinden edinilen bilgiye göre Devlet Bahçeli’nin Yusuf Halaçoğlu ‘nu partiye davet ettiği ve Halaçoğlu’nun da bunu düşündüğü iddia edildi.

Önümüzde ki günlerde Yusuf Halaçoğlu’nun MHP’ye geçeceği ve MHP’nin İzmir Büyükşehir belediye başkanlığına da aday gösterileceği gelen iddialar arasında.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ