Alexa
Medya Siyaset

MHP’li Sefer Aycan :Cumhur İttifakı Seçim İttifakıdır, İktidar Ortağı Değiliz

MHP’li Sefer Aycan :Cumhur İttifakı Seçim İttifakıdır, İktidar Ortağı Değiliz

MHP Kahramanmaraş milletvekili Sefer Aycan, Cumhur İttifakı’nın bir seçim ittifakı olduğunu ve MHP’nin iktidar olmadığını belirtirken, AKP Kahramanmaraş milletvekillerinin açıklamalarını hayretle karşıladığını belirtti.

MHP Kahramanmaraş milletvekili ve MYK üyesi Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ın yerel gazetelerinden Özgür Haber’e açıklamalarda bulundu. Aycan, “Biz AKP ile mecliste birlikte hareket etmek istiyoruz” derken AKP’nin şartlı ceza indirimi konusunda henüz bir çalışma yapmadığını, komisyona dahi getirmediğini de sözlerine ekledi.

Aycan’ın açıklamalarında Cumhur İttifakı ve AKP Kahramanmaraş milletvekilleri ile ilgili açıklamaları da dikkat çekti.

“CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM İTTİFAKIDIR, İKTİDAR ORTAĞI DEĞİLİZ”

Aycan, Cumhur İttifakı bir seçim ittifakıdır. Bununla ilgili de Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir gündem oluşturduğumuzu üzerimize düşen görevi fazlasıyla yaptığımızı düşünüyorum. Cumhurbaşkanı ortak adayımızdı, ancak milletvekili adaylarımız kendi partimizin adaylarıydı. Belediye Başkanlığı seçimlerinde de Cumhur İttifakı çatısı altında birçok yerde tek adayla ittifak adaylarımızla girdik. Ancak bu dediğim gibi seçim ittifakı, hükümet ittifakı değil. Biz hükümet değiliz, iktidar ortağı değiliz. Tabi ki iktidar partisi AKP’dir. Onların kendi siyasetleri var, kendi tarzları var, sonuçta onlar ayrı bir parti. Birlikte hareket etmeye mecbur da değiller. Ancak benden herhangi bir istekleri olursa benim de siyasette, bürokraside bir geçmişim var ve akademisyen bir geçmişim var, her konuda fikrim ve çözüm önerilerim var.” dedi.

“AKP’LİLER BİRBİRİNİ YALANLIYOR”

MHP’li Aycan, AKP Kahramanmaraş milletvekili Habine Öçal’ın LGS sonuçları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kahramanmaraş’ı 64. Sırada gösteren veriyi yalanlamasını da eleştirerek, ; “AKP’liler birbirini yalanlıyor. Bakanlık açıkladı LGS’de 64. Sıradayız, YKS’de ise 67. Sıradayız. AKP’li vekillerin açıklamalarını hayretle karşılıyorum. Ortada bir sorun var, bu sorunu görmezden gelerek bir yere varamayız. Önemli olan sorun nedir tespit edilmeli ve çözüm bulunmalı.” dedi.

(YENİÇAĞ)

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ