Alexa
Medya Siyaset

MHP’li Semih Yalçın’a Sinan Meydan’dan Tokat Gibi Cevap

MHP’li Semih Yalçın’a Sinan Meydan’dan Tokat Gibi Cevap

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ‘nın twitter hesabından yaptığı “Kemalizm diye bir ideoloji yoktur” açıklaması tartışmalara sebep oldu.

Semih Yalçın yaptığı açıklamada Kemalizm’in batılı düşünürlerin uydurması olduğunu iddia edip ” Kemalizm diye bir ideoloji bulunmadığı gibi, Atatürk milliyetçiliği diye bir milliyetçilik de yoktur. Kemalizm, adı üzere Türklük realitesini görmezden gelen Batılı düşünürlerin uydurmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Semih Yalçın’ın yaptığı bu açıklamaya cevap gecikmedi.

Tarihçi yazar Sinan Meydan, Yalçın’ın paylaştığı tweete verdiği cevapta “Kemalizm,tam bağımsızlık demektir” diyerek tepki gösterdi.

Sinan Meydan şu ifadeleri kullandı :

“Kemalizm,ilk kez 1919’da İngilizlerce daha sonra da tüm emperyalist ülkelerce Mustafa Kemal’in vatan savaşını,tam bağımsızlık mücadelesini adlandırmak için kullanılan bir kavram: düşmana direnen herkese düşmanlar,Kemalciler veya Kemalistler derdi.Kemalizm,tam bağımsızlık demektir.

Bir de sanki dünyada tek bir milliyetçilik anlayışı varmış da o da sizinkisiymiş gibi,başka milliyetçilik anlayışlarını reddediyorsunuz. Mesela Atatürk’ün milliyetçilik anlayışı sizden çok farklıdır;onun milliyetçiliği her şeyden önce laiktir, sizin milliyetçiliğiniz de laik mi?”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Zafer dedi ki:

    Bu ülkede birileri bu milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor ve bir kısım da buna gözü kapalı inanıyor !!!
    Bu Semih Yalçın denen adam, MHP’ne şimdiye kadar zarar verdiği yetmiyormuş gibi; şimdi de Atatürk Milliyetçiliği’ne mi laf eder olmuş !! Asıl milliyetçilik Atatürk Milliyetçiliği’dir, onunkisi, tam da emperyalizmin yönlendirmesiyle 60’lar sonrası Türkeş’e havale edilmiş bir milliyetçiliktir ki, o da “türk-islam sentezi” saçmalığıyla, islamcılığa kurban edilmiştir!! Asıl milliyetçilik olan Atatürk Milliyetçiliği’nde birleşsin bu millet ..

  2. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Bu malum ve meşhur yalan ve iftira, tahrip ve tahrif türeticisine ve benzerelerine çok değerli ve üstün tarihci sevgili Sinan MEYDAN tarafından verilmiş olan gerçekten muhteşem ve mükemmel bir tokat gibi yanıt. Öpülesi güzel ağzına sağlık sevgili Sinan. İyi ki varsın. Sağol varol. Teşekkürler sevgili MEDYA SİYASET.

BİR YORUM YAZ