Alexa
Medya Siyaset

Milletimiz bu ihanetleri unutmayacak !

Milletimiz bu ihanetleri unutmayacak !

Gerçek olan şu ki; siyasi iktidar kamuoyunun dikkatini başka yönlere çekmek ve ağırlığı altında ezilmekte olduğu konularda halkın dikkatini dağıtıp, unutturmaya çalışıyor.

Ortada olmayan bir konuda hemen kriz yaratılıyor, yapılan hataları kamufle ederek halkın tepkisini en aza indirmek gibi yapay gündemleri, çok tehlikeli gündem haline getiriyor.

Aylarca İstanbul seçimleri ile gündem meşgul edildi. Bütün sorunların üstü örtüldü. Enflasyon inecek, demokrasi gelecek naraları atıldı. Sonuçta görüldü ki ne enflasyon iniyor ve nede demokrasi geliyor. Tam aksine daha çok hırçınlaşılıyor, hukuki temeli olmayan keyfi uygulamalar yapılıyor. Hatalı, hukuk dışı uygulamaların keyfi değil, hukuki olduğu beyan ediliyor. Tezatlarla dolu, ucu açık ve bilinmeyen uygulamalar karşısında halk şaşkın ve korku içinde. Konuşamıyor, yazamıyor, derdini anlatamıyor. Zaten siyasi iktidarın istediği de bu değil mi?

Orman yangınları, maden arama ve çıkarmaları, ucube imar uygulamaları, doğa tahribatı, hak ihlalleri, eleştirel ve aleyhte olan konuşma ve yazışmaları hukuk dışı yöntemlerle baskı altıda tutulması devam ettirilirken, tutuklamalar, aziller, kayyumlar aldı başını gidiyor. Suriyeli sığınmacıların halk tarafından tepki görmesi üzerine hemen bir karar ile geldikleri yerlere gönderileceği ilan ediliyor. Nereye gönderilecek derseniz? Türkiye içindeki sığınmacı kamplarına. Son günlerde Suriye’den Türkiye’ye yeni sığınmacı hareketi bekleniyor, inşallah gerçekleşmez.

İktidar kendilerinin kazanamadıkları belediyeleri çalıştırmamak için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Bu durumu açıkça da ifade ediyorlar. Seçilmişleri hukuki bir nedene dayanmadan azlediyorlar. Önce suç sabitlenir sonra işlem yapılır. Uygulamada ise işlem yapılıp suç senaryosu sonradan gerçekleşiyor. Suçluların mutlaka cezalandırılması kamuoyunu rahatlatır. Buda hukuk kuralları içinde olması gerekir. Aksi halde kamuoyunu rahatsız eder, biler, tepki verir duruma getirir. Büyük bir hataya düşüldü umarız devam etmez. Belediyelerin çalışmalarını engellemez ve önlerini açarlar ?

Türk Milleti tarihi boyunca çok zulüm ve katliam yaşamıştır. Geçmişi anımsadığımızda: Arapların Türkleri Müslümanlaştırmak için yaptıkları Türk katliamlarını, biraz  daha yakın tarihe baktığımızda Osmanlıların toprak kaybettiği dönemlerde, Yemen’de Arapların Türk askerlerine karşı uyguladıkları katliamlar, hele hele 15 Temmuz’da sadece emir kulu olan yeni asker olmuş gencin başının kesilmesi asla unutulmaz. Zaten bu zihniyet Kubilay’ın başını keserek Menemen sokakların da dolaştırmadı mı? Cumhuriyet döneminde şeriat isteriz diyerek ayaklanmadı mı?

Rusların 93 harbinde Türk ve Müslümanlara uyguladıkları mezalim unutulur mu? Yunanlıların, Bulgarların, Sırpların toplu Türk-Müslüman katliamları asla akıllardan çıkmaz. İstiklal Savaşını yok sayanlar bu dönemde Yunanlıların, Karadeniz Rumlarının Türk ve Müslümanlara yaptıklarını hiç anımsamazlar mı? Ya Ermenilerin öldürdüğü Türkler unutulur mu? Ya Yunanlıların Balkanlarda ve Anadolu’da gerçekleştirdikleri Türk kıyımı hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecek. Kırım’da Kafkasya’da Rusların yaptıkları sürgün ve katliamlar her zaman nefretle anılacaktır.

Rant için orman yakanlar, Türkiye’nin doğasını tahrip eden ve peşkeş çekenler, suyunu, havasını, toplum barışını zehirleyenlerin yaptıkları yanlarına kar mı kalacak? Sayın Cumhurbaşkanı artık bu faciaları görmeli ve demokrasinin yerine ikame ettiği başkanlık sistemine post modern değil, modern bir şekil verme yönünde, en kısa zamanda gerekli fedakarlıkları yaparak Türkiye’yi çağdaş bir yönetime kavuşturmalıdır.

Artık yalanla, tehditle, baskıyla, halkı ekonomik olarak çökertmekle, eş dost ve akraba ile ülkeyi yönetme gibi çağdışı uygulamaları masaya yatırma zamanı geçmek üzeredir. Kendilerinin de ifade ettikleri gibi ‘’Türkiye büyük bir ülkedir’’. Borç batağındadır, halk çok zor durumdadır. İç ve dış barış dengesi ve barışı tamamen bozulmuştur. Bütün bunlara rağmen Türk halkı iyi bir yönetim sistemi altında fazla değil on yıl gibi bir süreçte çok iyi duruma gelebilir. Tek eksiğimiz çağdaş yönetim ve adaletin olmayışı. Umarız bu yazılanlar iktidarın medya takipçileri tarafından ilgililere iletilir. Alınacak önlemle ve çağdaş uygulamalar her kesimi mutlu edecektir. Halkı mutlu edeceği kadar sayın Cumhurbaşkanını da..

ETİKETLER:
Bahattin Ayhan

Bahattin Ayhan

Araştırmacı-Yazarı.Tarih Türklerle Başlar,Türkiye Halkları,Antik Dönemden Günümüze,Köken-Dil-İnanç adlı kitapların yazarı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ