Alexa
Medya Siyaset

Milyarder Mağdur

Milyarder Mağdur

İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı İmamoğlu’nun mazbatası elinden alındığında Binali Bey açıklama yaptı; “Onun mazbatası alındı ama esas mağdur benim. Çünkü oylarım çalındı!”

Adamcağıza hak vermemek mümkün değil, ömrü boyunca birileri tarafından sürekli olarak mağdur edildi. Mağdur edildiği doğru ama her mağdur edilişinde biraz daha zenginleşti.

İlk mağduriyeti, her türlü yol bulma merkezi olan İstanbul Belediyesinde çalışırken, İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) büfelerini yakınlarına dağıttığı için aynı partiden Belediye Başkanı Gürtuna tarafından görevden alındı.
İşte ilk mağduriyet…

İkinci mağduriyeti AKP Milletvekili olarak başladı. Fakat bu mağduriyet, kısa sürdü.

Daha sonra, 15 yıl boyunca milyarlarca dolar tutarındaki ihalelerinbaşına yani Ulaştırma Bakanlığına getirildi. Demokrasi tarihimizin en uzun süreli görev yapan Ulaştırma Bakanı olarak oldukça mağdur edildi.
Bu arada, yandaş müteahhitlerden 630 Milyon Dolar toplanmasını planlayıp, Sabah Grubunun satın alınmasını sağladı. Avantayı veren yandaşlara da 630 Milyon Dolar karşılığında, yaklaşık 87 Milyar liralık ihale vererek, Türk Milletinin a…na koyacağını söyleyenlerin mağdur edilmesini önledi!

Yıllar geçtikçe mağduriyetinin şiddeti artmaya başladı!
İzmir’e Belediye Başkanı seçilemedi ama seçim kazanmadan, genel seçim kazanmış Başbakan’ın yerine atanmalı Başbakan oldu.
Çok mağdur oldu garibim, çok!

Patronunun emriyle, kendi Başbakanlığına son verdi.
Bu kadar mağduriyetin üstüne T.C Devletinin 2 numaralı koltuğu olan TBMM Başkanı yapıldı.
Tam koltuğa ısınmıştı ki, hoop oradan kaldırılıp bu kadar yüksek makamlardan sonra İstanbul Belediye Başkanlığına AKP Adayı yapıldı ve İmamoğlu adlı bir delikanlının önüne atılıverdi!

İmamoğlu denen delikanlı, tüm devlet ve YSK ayak oyunlarına, paraya, yandaş basının iftiralarına rağmen, Binali’yi yendi.
Dünkü çocuk, koskoca Binali’yi, efendiliğiyle, üslubu ile, dürüstlüğüyle, samimiyetiyle, çalışkanlığıylayere seriverdi…

Esas mağduriyet, bu kadar koşuşturmaya, patrona sorgusuz biat etmeye rağmen, eline çok az bir servetin geçmesiydi!

Yerli ve yabancı basının yazdıklarına göre, Yıldırım Ailesinin doğrudan ya da dolaylı olarak kontrol ettiği 17 ŞİRKETİ, 28 adet YÜK GEMİSİ, 2 adet SÜPER YATI var.
Bu kadar hizmete, bu kadar ufacık bir servet çok mu yani?
Binali Bey mağdur olmasında ne yapsın?

Not;
Binali Bey, geçen ay bana 30 Bin TL tutarında tazminat davası açtı!
Mahkeme ne karar verir, bilemem!
Bildiğim şu, benim paramın her kuruşu helaldir. Eğer mahkeme beni tazminat ödemeye mahkum ederse, benim helal param Binali Bey’in tüm dengesini bozacak ve yıllardır biriktirdiği servetini fakir fukaraya dağıtacaktır. Göreceksiniz…

Not;
Çoban Ateşi Hareketiyle ilgili olarak bir günlük seyahatimiz var. Perşembe’ye yazı yok. Maaştan kesiverin gari…

Sağlık ve başarı dileklerimle 29 Mayıs 2019
Rifat Serdaroğlu

YAZIYI ERHAN GÖKAY AKSOY’UN SESLENDİRMESİYLE DE DİNLEYEBİLİRSİNİZ

Kaynak:https://rifatserdaroglu.net/2019/05/29/milyarder-magdur/

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ