Alexa
DOLAR
8,0659
EURO
9,6646
ALTIN
459,31
BIST
1.410
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir
Mevzi Sağanak
22°C
İzmir
22°C
Mevzi Sağanak
Cumartesi Çok Bulutlu
28°C
Pazar Sağanak Yağışlı
24°C
Pazartesi Gök Gürültülü
29°C
Salı Gök Gürültülü
20°C

Montrö ve darbe

Montrö ve darbe
Ege adalarının işgaline, adalarımızda Yunan ve Bizans bayraklarının asılmasına
Adalarımızda kilise, Yunan okul açılmasına, beş bin silahlı Yunan askerinin konuşlanmasına,
 Ege sınırlarımıza çevrilmiş namlulara, adalarımızda Yunan isimli, kimlikli belediye başkanlarına ses çıkarmayan, bu işgalleri darbe, beka sorunu görmeyenler Ergenekon ve Balyoz gibi  asıl Darbeci Fötö’nün kumpaslarında TSK da darbe yapanlara ses çıkarmayanlar bu gün 103 Amiralimizin Montrö için yaptıkları fikir beyanlarını ” Darbe çağrısı ” olarak nitelendirmeleri hem basiretsiz yönetimin Yunan işgalini ört bas etmek istemesi hem de mağdur edebiyatı ile yine gündem değiştirmekten başka bir şey değildir.
Ergenekon ve Balyoz kumpasında, darbeci FETÖ’nün aşağılık tezgahlarında,  katil PKKlı teröristlerin tanık olduğu davalarda sözlerine inanmadığınız Şerefli subaylarımız
mesela; Ergenekon darbesinde 3 yıl hapsedilen Amiral Alaettin Sevim, 3 yıl hapsedilen Amiral Deniz Cora, 3 yıl hapsedilen Amiral Can Erenoğlu, 3 yıl hapsedilen Amiral Hakan Eraydın, 3 yıl hapsedilen Amiral Abdullah Gavremoğlu ve kumpaslara karşı çıkıp görevlerinden ayrılmak zorunda bırakılan, ağır ithamlar karşısında hayatını sonlandıran ya da yüreği yetmeyip hayatlarını kaybedenleri görmezden gelen, davalarda savcısı olanlar, Şerefleri emekli Amirallerimizin  ülkenin geleceğinden kaygı duyarak  yaptıkları bu açıklama darbe çağrısı sözleri olamaz.
1.Ordu Komutanı Orgeneral Hasan İğsız neden görevinden alındı? ” emekliye sevk edildi”!  Neden 2 yıl 7 ay tutsak edildi? Neden ” Devlet seyirci kaldı?” diyerek sitem etti. Asıl darbe işte o zaman yapıldı…
Vatan haini FÖTÖ darbeleri tek tek yaparken ve 15 Temmuz da da asıl darbeye teşebbüs edene dek susanlar, ülkemizin sınırlarını Atatürk ilke ve inkılaplarını ön plana çıkararak bağımsızlığımızın garantisi MONTRÖ anlaşmasını tartışmaya açanlara karşı yazılan sözleri ” Darbe” olarak algılayıp mağduru oynama rolüne girmeleri içler acısıdır.
Tıpkı Andımızın sözlerinin hangi kelimesinin yanlış olduğunu sorduğumuzda cevabı olmayanlara soralım.
103 Amiralimizin aşağıdaki sözlerinin neresinde darbe çağrısı vardır?
“Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye’ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşmasını tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir.

Diğer taraftan; son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur. TSK ve özellikle Deniz Kuvvetlerimiz son yıllarda; çok bilinçli bir FETÖ saldırısı yaşamış ve çok değerli kadrolarını bu hain kumpaslara kurban vermiştir. Bu kumpaslardan çıkarılacak en önemli ders; TSK’nin, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zaruretidir.

Bu gerekçelerle, TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, Atatürk’ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz. Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir.”

Bu metnin tamamını okuyup, nasıl bir mantık ile ” Darbe ” denir?

Atatürk’ün çizdiği çağdaş yolu göstermek mi?

Montrö ve Lozan’ı vurgulamak mı?

Sarıklı bir Amiral!! in görüntülerini eleştirmek mi?

Anayasa’nın değişmez temel maddelerini savunmak mı?

Ve tüm bu maddeleri önemsemeyip FETÖ’nün  darbesine maruz kaldığımızı ve bir kez daha bu kötülükleri yaşamamak için uyarmaları  Sivil toplum örgütlerinin, kanaat önderlerinin, bilge kişilerin öngörüleri, önerileri dikkate alınmalı. Yaftalamak, yermek, özellikle ” Darbe” ile ilişkilendirmek tam manası ile vurdumduymazlık ve bencilliktir.

Devlet ortak akıl ile yönetilir ise bağımsızlığını korur.

Ortak akıl ; Milli iradedir.

Açlığı, yokluğu, enflasyonu, intihar edenleri, sokaklarda pazar artıklarını toplayanları, pudra şekercileri, lüks yaşamları, yandaş korumacılıklarını, usulsüz ihaleler ile çar çur edilen milletin paralarını, kamu arazilerinin talanını , Ege adalarının işgalini, doğa talanını ört bas etmenin en güzel yolu bulunmuş oldu! ” Darbe çığırtkanlığı”…

Ülke gündeminin tek bir konu ile kalamadığı, suni gündemlerin günlerce tartışıldığı, gerçeklikten uzak, gerçeklerin üstünün örtüldüğü, yalanların, çirkin sözlerin havalarda uçuştuğu yıllarımızda, aslında en çok ta yitip giden değerlerimize üzülmemek elde değil!
 Ancak;  Andımız olsun ki, Vatani onurumuzdan, dik duruşumuzdan ve vicdanlarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz.
Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, biline…
ETİKETLER:
Yorumlar
  1. Muharrem Güler dedi ki:

    Tek kelime harika yazılımlar için teşekkür ederiz Ayşe Uçar

  2. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    İnsan, halk, vatan, Atatürk, Cumhuriyet, layiklik, aydınlık ve uygarlık sevdalısı tüm melekler ve erkekler tarafından harfi harfine aynen ve tamamen paylaşılacak MUHTEŞEM bir analiz ve sentez. Büyüleyici güzelliği ve gençliği, ebedi tebessümü ve gülen gözleri, gerçek ATATÜRK’cü yurtseverliği ve bilgeliği ile gönüller çelen ve fet’eden yazarı sevgili Ayşe UÇAR’ın üstün ve özgün kalbine, öpülesi usta ve zarif eline ve altın gibi pak ve parlak kalemine sağlık.