Alexa
Medya Siyaset

Muammer Güler Çağlayan Adliyesi’nde

Muammer Güler Çağlayan Adliyesi’nde

17 Aralık sürecinin ardından görevinden istifa eden ve o günden sonra gazetecilerin karşısına pek çıkmayan Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hrant Dink davasında tanık olarak ifade vermek için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Duruşma arasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Güler, sağlığı hakkında ortaya atılan iddialara tepki gösterdi. Güler “2014 yılından beri yurtdışı kaynaklı bazı hesaplar, sağlığımla ilgili periyodik yayın yapıyorlar. Bu yayınlar hem yakınlarını hem dostlarımı maalesef endişeye sevk ediyor. Bu yayınları kınıyorum. Gördüğünüz gibi buradayım. Bunun insanlıkla bağdaşmadığını ifade etmek istiyorum.” dedi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi kapsamında yeniden görülmeye başlanan dava, Çağlayan Adliyesi’deki İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde (ACM) devam ediyor. Cinayette ihmali bulunduğu iddia edilen kamu görevlilerinin yargılandığı dördü tutuklu 85 sanıklı davanın 26. duruşma haftasında bugün 91. duruşma görülüyor.

12 KİŞİ DİNLENECEK

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nden beş, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’ndan iki personel ile birlikte, dönemin İstanbul Valisi Muammer Güler, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, MİT İstanbul Bölge Başkanı Hüseyin Kubilay Günay ile birlikte MİT görevlileri Özel Yılmaz ve Handan Selçuk’un tanık olarak ifade verecek.

FOTO:SÖZCÜ

(CAN ÖZÇELİK-SÖZCÜ)
Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ