Alexa
Medya Siyaset

Murat Ağırel’in Merakla Beklenen Kitabı “Şaki” Çıktı

Murat Ağırel’in Merakla Beklenen Kitabı “Şaki” Çıktı

Gündem yaratan köşe yazılarına imza atan Araştırmacı,yazar Murat Ağırel’in uzun zamandır merakla beklenen kitabı “Şaki” çıktı.

Ağırel’in İnkilap Kitabevinden çıkan kitabı Şaki’nin önsözünü Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ve Erol Mütercimler kaleme aldı.

Murat Ağırel kitabı ile ilgili yaptığı açıklamada  “Okudukça Sayıştan raporlarında belirtilen usulsüzlükler sonucunda meydana gelen yağmanın tüm yönlerini,kişilerini göreceksiniz” ifadelerini kullandı.Ağırel bu hafta sonu Kocaeli’nde yapılacak kitap fuarında kitabını imzalayacak.

Kitabın arka kapağında bir çok tanınmış kişinin Şaki ile ilgili yorumları yer aldı.

İşte o yorumlar: 

Uğur Dündar : Elinizdeki kitap son dönemde kamu kurumlarındaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili olarak yazılmış en kapsamlı çalışma. Tek cümleyle özetlenecek olursa, bir Türkiye gerçeği!..
Büyük rakamların konuşulduğu, ilginç ilişkilerin döndüğü şaşırtıcı olayları adeta polisiye bir film izler gibi, bir solukta okuyacaksınız.

Ümit Zileli:Sevgili kardeşim, dostum Murat Ağırel, “Yeni Türkiye’yi” pek güzel anlatan, Tevfik Fikret’in “Han-ı İştiha” şiirinde “çatlayıncaya kadar yiyen” tanımına cuk oturanları, devleti soyanları korkudan titreten bir kitaba imza attı: Şaki: Korumalı devlet soygunu! Eline sağlık kardeşim!..

Celal Ülgen:Okuduğunuz kitap bir sürecin hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı sürecinin son halkası olan Sayıştay raporlarına yansıyan talan düzenini anlatmakta. Kim yapmış, nasıl yapmış, kimlerle yapmış, kimler görmezden gelmiş sorularının yanıtlarını kendiniz arayacak ve bulacaksınız.

Ceyhun İrgil: Murat Ağırel zor ve az yapılan bir şeyi yapmış; Sayıştay raporlarını inceleyip araştırmış. Ama daha da önemlisi kamuoyundan ve TBMM’den kaçırılan raporları yazmış.
Soygunlar hep oldu, olacak. Önemli olan soygunları araştıracak, sorgulayacak, denetleyecek ve sonunda adalete hesap verecek sorumluların ortaya çıkarılması ve caydırıcı mekanizmaların oluşturulmasıdır. Demokrasilerin farkı budur. Adaletin olmadığı, basın ve hukuk kurumlarının sessizleştirildiği dönemlerde bu kitaplar toplumun haykırışı ve gelecek için tarihe düşülmüş notlardır.

Zafer Arapkirli  :“Ben yaparım olur. Ben harcarım olur. Ben göz yumarım olur. Ben izin veririm olur” mantığının devlete hâkim olması. En başta da vatandaşın cebinden çıkan ve kimi zaman “katrilyonlara” ulaşan her bir kör kuruşun, muktedirler tarafından har vurulup harman savrulması, kimi zaman da peşkeş çekilmesi. Genç meslektaşım Murat Ağırel, Sayıştay dosyalarını didik didik ederek hazırladığı bu kitapta, işte “Yeni Rejim”in bu affedilemez arızalarından birini daha ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

ŞAKİ Ön siparişle İnkilap Kitabevinin İnternet sitesinden alınabiliyor.Kitabı güvenli İnternet ortamında satın almak için lütfen TIKLAYINIZ

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ