Alexa
Medya Siyaset

Murat Ülker ve Yıldız Holding’in Rifat Serdaroğlu’nun “Yeni Malta Sürgünleri” Başlıklı Yazısına Gönderdikleri Tekzip Metnidir

Murat Ülker ve Yıldız Holding’in Rifat Serdaroğlu’nun “Yeni Malta Sürgünleri” Başlıklı Yazısına Gönderdikleri Tekzip Metnidir

Sitemizde 5 Ocak 2019 tarihinde yazarımız Rifat Serdaroğlu tarafından kaleme alınan “Yeni Malta Sürgünleri” başlığı ve https://www.medyasiyaset.com/yeni-malta-surgunleri/ linki ile yayınlanan köşe yazısına Murat Ülker ve Yıldız Holding tarafından gönderilen Tekzip metni 5651 Sayılı kanunun 9. maddesine istinaden altta kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

İnternet sitenizde Sayın Rifat SERDAROĞLU imzasıyla 05.01.2019 tarihinde “Yeni Malta Sürgünleri” başlığıyla yayımlanan köşe yazısında Müvekkil Sayın Murat Ülker ve “ÜLKER” markasına yönelik gerçeği yansıtmayan asılsız atıf ve ithamlar yer almaktadır.

Müteaddit defalar kamuoyu ile paylaştığımız ve izah ettiğimiz üzere, tüm şirketlerimizin sahibi Yıldız Holding olup, Yıldız Holding İstanbul’da yerleşik bir Türk şirketidir ve hisselerinin tamamı da Ülker ailesine aittir. Yıldız Holdinge ait olan Ülker’in yanı sıra; Godiva, McVities, DeMet’s gibi birçok dünya markası ülkemize kazandırılmıştır. Dünyada dört milyardan fazla insana kendi markaları ile bisküvi ve çikolata üreten ve ulaştıran Türkiye’nin ilk Global markası olan bir TÜRK şirketine ve onun sahibi ÜLKER Ailesi’ne yönelik kaçtı-göçtü gibi ifadeler yalan-yanlış ifadelerdir. Hiçbir surette kabulü mümkün değildir. Dünyanın her yanındaki fabrika ve yönetim merkezlerimizin girişlerinde bizi biz yapan güzel ülkemizin, memleketimizin bayrağı, Türk bayrağı büyük bir gurur ve şerefle dalgalandırılmaktadır. Global olmak, dünya markası olmak, tüm dünyaya Türk ürünlerini ihraç edip satabilmek fedakârlık gerektirir. Bu fedakarlıklardan biri de eksik bilgiyle oluşturulan gerçek dışı bilgiler karşısında dik durabilmektir. Köşe yazısını kaleme alan Sayın Serdaroğlu’nun köşesinden nasıl göründüğünü bilemiyoruz ancak tüm dünyada ÜLKER markasının Türklere ait bir değer olarak bilinip kabul edildiğini hatırlatmak isteriz.

 Son olarak şunu belirtmek isteriz ki; Milli ve yerli olarak kurulduk.

Türkiye’deyiz, Türkiye için çalışmaya, Türkiye için katma değer üretmeye, Türkiye için istihdama ve Türkiye için ihracata devam ediyoruz. 

Değerli okur ve kamuoyunun bilgisine arz olunur.

Saygılarımızla,

Av. Mustafa ÖZGÜN”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ