Alexa
Medya Siyaset

Ne Özeli Genel Genel

Uluslararası Gazetecilik organizasyonu “ Paradise Papers ”, Denizcilik sektörünün “VERGİ CENNETİ” Malta’da Başbakan Yıldırım’ın iki oğlu-dayısı-yeğeniyle birlikte 9 (DOKUZ) şirketi olduğunu açıkladı!

Ne Özeli Genel Genel

Paradise Papers

Baykal’ın özel hayatına girdiler! Şerefsizler gibi kameralar koydular ve şantaj aracı olarak kullanıp, CHP Genel Başkanının istifa etmesini 10 Mayıs 2010 tarihinde sağladılar!
Niçin?12 Eylül 2010 da yapılacak, “Yüksek Yargıyı FETÖ’ne teslim edecek” referandumda Baykal’dan kurtulmak için! Türk Milletinin kafasını karıştırıp, oy devşirmek için!

O tarihte, Baykal’ın yaptığının onun özel hayatı olduğunu, kimseyi ilgilendirmemesi gerektiğini söylediğimizde, dönemin Başbakanı Erdoğan aynen şöyle bağırmıştı;
“Ne Özeli yahu, Genel bu Genel!”

Hollanda basını isim-yer-belge belirterek şunları yazdı;
“Binali Yıldırım ve çocuklarının Hollanda’da 7 tane gayrimenkulü var. Burada ki servetinin tutarı, 140 Milyon Dolardır!”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Başbakan Binali Yıldırım’dan bu konuda tek kelime duydunuz mu?
AKP’li Haram Havuzu Medyası ne dedi; “Ne Geneli, Özel bu Özel…”

Uluslararası Gazetecilik organizasyonu “ Paradise Papers ”, Denizcilik sektörünün “VERGİ CENNETİ” Malta’da Başbakan Yıldırım’ın iki oğlu-dayısı-yeğeniyle birlikte 9 (DOKUZ) şirketi olduğunu açıkladı!
Aynı belgelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Enerji Bakanı Damadı ve kardeşinin de Malta’da şirketlerinin bulunduğu belirtildi!

Erdoğan, bu konuda bir açıklama yaptı mı? Tıııssss!
Ne de olsa özel bir konu! Başbakan Binali ne dedi?
“Çocuklarıma devletle iş yapmayın, devlet bankalarından kredi kullanmayın, dedim. Gerisi ticarettir. Onların dokunulmazlığı yok ki, soruşturulmasını ben de istiyorum!”

Hatırlarsanız,Binali Yıldırım UIaştırma Bakanı iken Kayınçosu, Ulaştırma Bakanlığı ihalelerinin İzmir’deki birinde, ihale bağlarken polis kamerasına yakalanmıştı. Video ’da Kayınço, avanta dolarları çantaya tıkıştırırken yakalanmıştı. Çok sayıda insan tutuklanmıştı! Ne hikmetse Kayınço kaçmıştı! Sonra Savcı-Emniyet Müdürü-Yargıç değişti, bir gece yarısı Kayınço adliyeye getirildi ve nöbetçi mahkeme kendisini serbest bıraktı!
Başbakan Binali, Kayınçosunun ki gibi bir soruşturma istiyor anlaşılan!
Ama yok öyle yağma! Binali’nin yapması gerekeni ben söyleyeyim;

Şu yazıyı imzalayıp, aşağıdaki kurumlara göndermesi gerek;
“Benim ve çocuklarımla ilgili “Paradise Papers” belgeleri olarak yayınlanan olayın incelenmesinive gerçeğin Türk kamuoyu ile paylaşılmasını, bir suç varsa adalete intikal ettirilmesini rica ederim.”
İşte bu kadar! Eğer Başbakan dürüst bir adamsa bunu yapar ve aşağıdaki kurumlara gönderir.
-Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına,
-Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına,
-Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına,
-Başbakanlık Denetleme Kurulu Başkanlığına…

Cumhurbaşkanı Erdoğan da benzeri bir yazıya damadını ve damadının kardeşiniekleyerek emrindeki şu kurumu harekete geçirmelidir.
-Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurumu!
Tabii ki saklayacak, utanacak bir şeyi yoksa…

Hadi, gerçeğe bir dilekçe kadar yakınsınız. Biraz cesaret, kıpırdayıverin gari…

Sağlık ve başarı dileklerimle 09 Kasım 2017

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ