Alexa
Medya Siyaset

Ne Yapacaksınız?

Ne Yapacaksınız?

AKP Genel Başkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin seçilmiş Başkanı İmamoğlu için şunları söyledi; “Sen İstanbul gibi bir şehre belediye başkanı olmak için yola çıkıyorsun. Böyle bir kişi benim milletimden, başta Ordu valimizden özür dilemedikçe, böyle bir adaylığa layık olamaz, böyle bir makama gelemez!”

Gelirse ne yapacaksınız?
Velev ki, Ordu Valisine söylediği iddia edilen sözü söyledi, özür de dilemedi ve
5 milyondan fazla oy alarak seçildi. Ne yapacaksınız?

Bu söz (Doğru olsa bile ki, doğru değil) “Şikayete bağlı suçlar” kapsamına girer.
Ordu’nun, Atatürk’ü önemsemeyen AKP’li Valisi, İmamoğlu’ndan şikayetçi olur, yargı inceler ve kararını verir. Ordu Valisi, kendini savunmaktan aciz mi ki, siz onu savunuyorsunuz?

Sayın AKP Genel Başkanı;
Bu ülkede, seçim kaybedince İlçe Seçim Kurulunu basıp, görevli Yargıcı dövmeye kalkan ve bu sebepten hapse giren biri İstanbul’a belediye başkanı seçildi. Unuttunuz mu?

Bu ülkede, yine seçim kaybedince parti genel merkezini basıp, seçilen milletvekilini zorla istifa ettirmek için ısrarla arayan biriİstanbul’a belediye başkanı seçildi. Unuttunuz mu?

Yine bu ülkede, bir belediye başkanı için “Bu başkanın, döneminde sahip olduğu nakit tutarı 1,5 milyar dolardır” diyen kişiyi ve bunu manşetten haber yapan gazeteyi, mahkemeye veremeyen kişi bile İstanbul’a belediye başkanı oldu. Unuttunuz mu?

Belediye Başkanlığını bir kenara bırakalım;
Bu ülkede döneminde, on adet “PKK şehitliği” açılmasına izin veren, Valilere “Aman PKK’lılara dokunmayın” diyen,Milli Andımızı yasaklayan, Türk Askerini-Polisini şehit eden PKK’lı katillerin Habur’da davul zurna ile karşılanması karşısında“Bu tabloyu görünce umutlanmamak mümkün mü” diye beyanat veren Başbakanlar gördük, Unuttunuz mu?

Bu ülkede, oğlunun kurucusu olduğu vakfa, Vakıfbank kanalıyla, bir defada
100 milyon dolar bağışyapılan, bu bağışın ne karşılığında yapıldığını
Türk Milletine hala açıklayamayan Başbakanlar gördük, unuttunuz mu?

Bu ülkede, Anıtkabir’e gitmeyen Suudi kralının otel odasına koşarak giden Cumhurbaşkanı ve Başbakan gördük.“Müslüman Kardeşler” terör örgütüne methiyeler düzen Cumhurbaşkanı-Başbakanlar gördük.
Suudilerin Körfez İşlerinden sorumlu bakanı Tamer El Sabhan, 14 Haziran 2019’da Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeyi ziyaret etti.
Arap Aşiretlerinin temsilcilerini toplayan Suudi Bakan, onlardan YPG/PKK’ya destek olmalarını istedi. “Müslüman Kardeşler” terör örgütünün yetkilileri de
Bakan Sabhan’ın yanında idi! Size duyurmadılar mı?

Bu ülkede, Türk Adalarını işgal eden Yunan Başbakanını, törenle karşılayan devlet görevlileri gördük. Unuttunuz mu?

Bu ülkede, yolsuzluk-hırsızlık-rüşvetle suçlanan ve istifa edip giden dört bakanı ve onları yargıdan kaçıran Başbakanı gördük. Unuttunuz mu?

Gerçi, İmamoğlu’nun AKP’li Valiye hakaret ettiği iddiası (!) tüm bu ağır suçlardan daha ciddi ve önemli bir suçtur amma, bir yine de bir hatırlatalım istedik.
Malum; “Hafıza-ı Beşer, Nisyan ile Maluldür” demiş kadim atalarımız…

Sağlık ve başarı dileklerimle 19 Haziran 2019
Rifat Serdaroğlu

YAZIYI ERHAN GÖKAY AKSOY’UN SESLENDİRMESİYLE DE DİNLEYEBİLİRSİNİZ

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ