Alexa
Medya Siyaset

Neler Oluyor?

Neler Oluyor?

Gözlerimize perde mi indi ? Birileri ayarlarımız ile oynuyor, farkında mısınız ?

10 Kasım’dan bu yana gündemi takip ediyorum, gelişmeleri izliyorum. İzledikçe de kahroluyorum. Türk toplumu ne zaman bu kadar ayrıştı, ne zaman birbirinden bu kadar nefret eder hale geldi anlamakta güçlük çekiyorum.
***
Bir yerlerden düğmeye basılıyor, toplumu gerecek, sinir uçlarına dokunacak konular gündeme getiriliyor, bizde hemen bu tuzağa düşüyoruz.

Birisi elinde baltayla Atatürk anıtına saldırıyor, bir başkası çıkıyor seneler evvel olmuş bitmiş bir meseleyi kaşıyor Türkçe Ezan okutulmalı diyor.
Tüm ülke, ölüm yıl dönümünde kurtarıcısı ve kurucusunu anmak için meydanlara akın ettiği sırada bir başkası çıkıp ‘’Atatürk İlah Değildir, bu yaptığınız kıyamdır’’ diyor.
Kargaşadan beslenen zevat sosyal medyada kampanya başlatıyor, Atatürkçü – Dindar kitleyi birbirine kırdırmak için elinden ne gelirse yapıyor.
Ondan sonrası malum, karşılıklı küfürler, nefret söylemleri, hakaretler…
Peki biz bu oyuna neden geliyoruz?
***
İlginç bir bilgi edindim.
Yeni Şafak Gazetesi yazarı Hasan Öztürk köşesinden paylaşmış.
10 Kasım günü ‘’Atatürk İlah Değildir’’ protestosundan sonra sosyal medyada başlayan ‘’ Atatürk İlah Değildir’’ etiketini yönlendiren, yayan ve büyüten hesap konu hakkında 469 kez twit atmış. İşin garip tarafı bu hesabın Florida / ABD bölgesinden yönetiliyor olması.
***
Oyun çok açık değil mi?
Cephelerde yok edemedikleri bu milleti, birbirine kırdırarak yok etmek istiyorlar. Bizi yok edecek gücün yine biz olduğumuzu, kendimize vereceğimiz zararı bir başkasının bize veremeyeceğini çok iyi biliyorlar. Bu yüzden hassasiyetlerimizi kaşıyorlar, bu yüzden en mahrem konularımızı deşiyorlar.
***
Birileri Atatürk heykeline saldırırken, bir başkası çarşaf yasaklansın diye kampanya başlatıyor.
Eğer toplumun içine karışır, onu dinlerseniz göreceksiniz ki Türk Milleti kurucu irade ile barışıktır.
Gör artık !
Anadolu’da, köyünde yaşayan mütedeyyin çiftçinin, İstanbul’da fabrikada çalışan emekçinin, üniversitede okuyan öğrencinin, yol kenarındaki simitçinin birbiri ile bir problemi yoktur.
Problemin kendisi emperyalizmdir.
Bizi birbirimize kırdırmak, bizim olanı bizden almak isteyen, bunu yaparken kahpece yollara başvuran emperyalizm !
Toprağımıza, yurdumuza, kardeşliğimize gözünü dikmiş emperyalizm.
Irak’ı, Suriye’yi, Filistin’i, Afrika’yı, Doğu Türkistan’ı, Arakanı kan gölüne çeviren emperyalizm .
***
Malazgirt’i, Niğbolu Zaferini, İstanbul’un Fethini, Sakarya Zaferini sen unuttun ey milletim, onlar unutmadı. Ayağın taşa takıldığı anda üzerine çullanmak için pusuda bekliyorlar. Senin Orta Doğu ülkeleri ile aynı kaderi paylaşman için gün sayıyorlar.
Anla Artık !
***
Yoksa sen hala Laik- Anti Laik , Atatürkçü- Dindar, Sağcı -Solcu, Alevi – Sünni , diye ayrılmaya devam mı edeceksin ? Emperyalizmin oyunlarına gelmeye, kapı komşuna, kardeşine küfretmeye, ondan nefret etmeye devam mı edeceksin ?
Unutma !
Bir ekmek bütün yutulmaz, emperyalizm bizi dilimlere bölüp yok etmek istiyor.
Oyuna gelme !

Ekin Topcuoğlu

Ekin Topcuoğlu

Cumhuriyet Tarihçisi. Medya Siyaset Tarih Danışmanı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    MÜKEMMEL bir analiz ve MUHTEŞEM bir yarı ve çağrı. Sağol varol sevgili Ekin

BİR YORUM YAZ