Alexa
Medya Siyaset

O Hastanede Neler Oluyor ?

O Hastanede Neler Oluyor ?

Tedavileri için Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne sevk edilen tutuklu hükümlü hastaların hastanede hükümlü koğuşunda yatması gerekirken, çarşıda pazarda gezdikleri iddia edildi.

Medya Siyaset Haber Merkezi’ne yapılan ihbarlar ve yollanan belgelere göre, çok sayıda hükümlünün siyasi torpille uzun süre Kırıkkale Yüksek İhtisas hastanesinde yattıkları görülüyor.

Mahkumlardan H.C’nin AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’ın yeğeni olduğu yaklaşık 1 buçuk senedir hastanede yattığı gelen iddialar arasında.

Konuyla ilgili bilgilerine başvurmak için haber merkezimizce gerek hastane yetkilileri ve gerekse Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü aranmış ancak sorularımıza cevap alınamamıştır.

ÇAKICI’YA DA RAPOR VERMİŞLERDİ

Skandallarla dolu hastaneye kamuoyu pek de yabancı değil.

Daha önce görev süresi biten siyasilerle yakın ilişkisi nedeniyle 4 ay gibi kısa bir sürede tekrar Başhekimlik görevine dönen Tekin Akça ile İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş Organize suç örgütü lideri olmaktan hükümlü olan ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören Çakıcı’ya süresiz sağlık kurulu raporunda imzası bulunduğu için görevden alındılar…

MHP kanadında “rahatsızlık” uyandıran bu gelişme sonrası Bahçeli’nin Çakıcı’nın ziyaretinin ardından gerçekleşen görevden almalarla” ilgili “gerekçe” istendiği belirtiliyor.

Tüm bu iddialar yaşananlar sonrası Sağlık Bakanlığı’nın nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu…

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ