Alexa
Medya Siyaset

OdaTv Yalnız Değildir

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı alenen herkesi tehdit ediyor,anlaşılan Müftü’de kendine buradan pay çıkarmış.

OdaTv Yalnız Değildir

Türkiye’nin en çok okunan,en saygın haber sitelerinden biri olan OdaTv’ye Hizbullah’ın yayın organında katliam çağrısında bulunan Türkiye Cumhuriyetinin Siirt Müftüsüne tepkiler yağıyor.

Siirt Müftüsü Ahmet Altınok, Hizbullah’ın yayın organından OdaTV haber sitesini alenen katliamla tehdit etti.

OdaTV’nin yaptığı haberlerle ilgili kampanya düzenleyen ve Hizbullah örgütüne yakın olduğu öne sürülen ‘ilkha.com’ adlı internet sitesine konuşan Siirt Müftüsü Ahmet Altınok, 2015 yılında Charlie Hebdo adlı hiciv dergisinin Paris’teki ofisine yapılan saldırıyı örnek vererek şu ifadeleri kullandı:

ÖZÜR DİLEMEYE DAVET

“Charlie Hebdo davasında olsun, Efendimiz döneminde Ka’b Bin Eşrefler olsun sürekli Müslümanları dilleriyle istihza ederek, alay ederek, kampanyalarla, birtakım algı operasyonlarıyla hakaret eden insanların hiçbirinin yanına kâr kalmamış bu yaptıkları biliyorsunuz. Ben inanıyorum ki toplum vicdanında, nezdinde bunlar yine mahkum olacaklardır. Ve özür dilemeye davet ediyorum bu beyefendileri. Çünkü tevbe kabul edilir biliyorsunuz (gülümsüyor) ölmeden önce.”

Altıok’un  örnek verdiği Ka’b Bin Eşref, Hazreti Muhammed döneminde öldürülen bir şair. Müftünün “yanına kâr kalmamış” dediği “Charlie Hebdo davası” ise Paris’te dinci terör örgütü El Kaide’nin 9’u gazeteci, ikisi polis ve biri teknisyen 12 kişiyi öldürdüğü terör saldırısı. OdaTV hedef gösterilmesine yönelik yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“DEVLETTEN MAAŞLI…”

“Devletten maaş alan müftü, ‘Ölmeden önce tövbe etsinler’ diyerek OdaTV’yi terör ile tehdit ediyor. Dertlerinin din de inanç da olmadığını biliyoruz. OdaTV’nin deşifre ettiği kirli ilişkilerin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Çok açık ve net söylüyoruz… OdaTV; bedeli ne olursa olsun gazetecilikten, karanlık odaklarla mücadelesinden, hür düşünceden vazgeçmeyecek. Hiçbir inanca hakaret ettirmeyeceği gibi, her fikrin özgürce tartışılacağı bir yayın olmaya devam edecek.”

OdaTv Yalnız Değildir

Haber merkezimize OdaTv’ye yapılan bu çirkin saldırı sebebi ile açıklamada bulunan Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Selamoğlu “Bu tehdit kabul edilebilir bir şey değildir.OdaTv Türkiye’nin en seçkin haber sitelerinden biridir.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı alenen herkesi tehdit ediyor,anlaşılan Müftü’de kendine buradan pay çıkarmış.OdaTv yalnız değildir,yapılan bu tehdit ülkenin karanlıktan aydınlığa çıkması için çabalayan tüm basın yayın organlarına yapılmış sayıyorum.Bu işin özrü olmaz,müftü derhal görevden alınmalı ve savcılar gereğini yapmalıdırlar” ifadelerini kullandı.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ