Alexa
Medya Siyaset

Oğul Erbakan,Saadet Partisi Genel Merkezini İcra Yoluyla Tahliye Ettirdi

Oğul Erbakan,Saadet Partisi Genel Merkezini İcra Yoluyla Tahliye Ettirdi

Bugün sabah saatlerinde Milli Görüşün lideri Merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın şikayeti üzerine Saadet Partisi genel merkez binasına yönelik polis eşiliğinde tahliye işlemi başlatıldı. Binada bulunan eşyalar kamyonlara yüklenirken,eşyalar arasında Necmettin Erbakan’ın fotoğrafları da olması dikkat çekti.

Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz’ün  Yüzde 80 hissedarı olduğu ETAŞ şirketi  Saadet Partisinin Genel Merkez binasının kirasının ödenmemesi nedeniyle haciz işlemi başlatmıştı. Saadet Partisi ise bu binaların ve gayrimenkullerin partiye ait olduğunu ifade etmişti.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi, Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz’ün taleplerini haklı görerek Saadet Partisi’nin Ankara Balgat’daki genel merkezi tahliye etmesi yönünde karar vermişti. Saadet Partisi de bu karara itiraz ederen Yargıtay’a taşıdı. Yargıtay Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi’nin verdiği tahliye kararını onadı.

İcra talebinin başladığı tarihte açıklamada bulunan Saadet Partisi Genel Merkezi yöneticileri, Fatih Erbakan’ın başlattığı haciz işlemi için ‘vefasızlık’ demiş,Mevcut genel merkez binasının, parti kapatmalar nedeniyle şirket üzerine kaydedildiğini belirterek kira talebinin “emanete ihanet” olduğunu ifade etmişlerdi

Yine o dönem konuyla ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Böyle bir şeyin olmaması gerekirdi ama bir tercihte bulunmuşlar. Bu sadece kendilerine zarar verir. Bu çirkin bir şey” demişti.

İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı ve parti avukatı Fatih Beyazıt, tahliye işlemlerinin sürdüğü Genel Merkez binası önünde gazetecilere açıklama yaptı. Beyazıt, tahliye işlemlerinin icra kanalıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Genel merkez binası ile ilgili hukuki sürecin devam ettiğini kaydeden Beyazıt, “Bu kira ödenmemesi ile ilgili bir uyuşmazlık. Biz burada mülkiyet sahibi olduğumuzu iddia ediyoruz, onlarsa ‘hayır kiracı’ diyorlar. Bir icra işlemi başlatılıp, tahliye süreci gerçekleştirilmek isteniyor. Buranın tapusu ile alakalı açmış olduğumuz davada lehimize bir tedbir kararı verilmiştir, Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından. Bu yönden bizim yargısal sürecimiz devam edecektir” dedi.

‘OLUMLU BİR CEVAP ÇIKMADI’

Beyazıt, Pazar gününe kadar süre istediklerine işaret ederek, “Biz pazar gününe kadar kendilerine taşınacağımızı söyledik. Ama bugün böyle bir işleme kalkışıldı maalesef. Buraya gelindiğinde, icra memurlarına ve karşı tarafın vekiline, ‘pazar gününe kadar zaten planımız var, biz buraya taşınacağız, pazar gününe kadar müsaade edin, taşıma işlemimize gerçekleştirelim’ dediğimiz halde, maalesef avukat beyin, gerek Fatih Erbakan ve gerek Mehmet Altınöz ile görüşmeleri sonucunda olumlu bir cevap çıkmadı. ‘Hayır biz tahliyeyi bugün itibariyle istiyoruz’ denildi” diye konuştu.

‘FAİZ ÖDEMESİ FATİH ERBAKAN’IN ŞİRKETİNE YAPILDI’

Kira alacağıyla ilgili daha önce ödeme yapıldığını aktaran Fatih Beyazıt, “Zannediyorum 400 bin lira asıl alacak çıktı, 100 bin lira civarında bir faiz ödemesini gerçekleştirdik. Buna rağmen bir tahliye gerçekleştiriliyor, bu anlamda alacakları yok. Asıl alacak avukatlık ücretleri ve icra masrafları. Faiz ödemesi Fatih Erbakan ile Mehmet Altınöz’ün şirketine yapıldı. Ama buna rağmen bugün tahliye isteniyor” dedi.

Partideki herhangi bir eşyaya haciz konulmadığını belirten Beyazıt, bunun tahliye olduğunu, taşınma işleminin 5-6 gün süreceğini ifade etti. Beyazıt ayrıca, yeni parti genel merkez binalarının Altındağ ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Caddesi civarında olacağını belirtti.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ