Alexa
Medya Siyaset

Ömer F. Eminağaoğlu:Bayrağı değiştirmek suçtur

Ömer F. Eminağaoğlu:Bayrağı değiştirmek suçtur

Haber |

YARSAV kurucu başkanı hukukçu ve siyasetçi Ömer Faruk Eminağaoğlu, 15 Temmuz afişlerindeki al yıldızlı bayrakta değişiklik yapılmasına ilişkin ABC Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Bayrağın 15 Temmuz görsellerinde farklılaştırılmasının adeta yeni bir bayrak yaratmak olduğunu ifade eden Eminağaoğlu bunun Anayasal suç olduğunu söyledi.

16 Nisan Anayasa değişiklikleri ile Cumhuriyetin niteliklerinin içinin boşaltıldığını savunan Eminağaoğlu, farklılaştırılan bayrak görseli ile Anayasanın değiştirilemez hükümlerinin tamamen kağıt üzerinde kaldığını belirtti.

‘DEVLETİ YENİDEN TANIMLAMAK ANLAMINA GELİR’

Eminağaoğlu, Türk bayrağını aşağılamanın TCK madde 300 uyarınca suç olduğunu hatırlatarak, 15 Temmuz afişleri için yerel mülki amirlerin devreye girmesi gerektiğini söyledi.

Sessiz kalmalarının bir suç olduğunu belirten Eminağaoğlu, “Bayrak, devleti sembolize etmektedir. Bir egemenlik işaretidir. Türkiye Cumhuriyetini ifade eden ve Anayasa uyarınca değiştirilemez bir işarettir. 15 Temmuz etkinlik görsellerinde farklılaştırılan, adeta yeni bir bayrak kullanımı demek, devleti de yeniden tanımlamak anlamına da gelmektedir” dedi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ