Alexa
Medya Siyaset

Orhan Taşanlar :Mekanlardan silinse de gönüllerden asla silinmeyecek

Orhan Taşanlar :Mekanlardan silinse de gönüllerden asla silinmeyecek

İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi’nin adı, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla “İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi” olarak değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2117 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi’nin adı “İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi” olarak değiştirildi.

180 bin metrekare hazine arazisi üzerinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi, 1990 yılında faaliyete geçti. Serbest Bölge, Bakanlar Kurulu kararıyla 1 Temmuz 1996 tarihinden itibaren 40 yıl süre için yap-işlet-devret modeli ile özel bir şirket tarafından işletiliyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi’nin adının “İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi” olarak değiştirilmesine Çoban Ateşi Hareketi yöneticilerinden eski vali Orhan Taşanlar’dan sert tepki geldi.

Orhan Taşanlar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Çoban Ateşi Hareketi iktidarında öncelik; mekanlardan silinse de gönüllerden asla silinmeyecek ATATÜRK isminin eski yerine iade edilmesi olacaktır. Böylece biline…” ifadelerini kullandı.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ