Alexa
DOLAR 6,7053
EURO 7,509
ALTIN 372,696
BIST 108097,27
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir 24°C
Gök Gürültülü

Partileşme Kararı Alan Çoban Ateşi Hareketi Bildiri Yayınladı

Partileşme Kararı Alan Çoban Ateşi Hareketi Bildiri Yayınladı
24.09.2019 - 16:20
A+
A-

Çoban Ateşi Hareketi geçtiğimiz hafta sonu Afyonkarahisar’da bir çalıştay gerçekleştirmiş, çalıştayda  parti kurulmasına ve kurulacak partinin genel başkanlığına da eski Sağlık ve Devlet bakanı Rifat Serdaroğlu’nun getirilmesi kararını vermişti.

Çalıştay sonrası bir bildiri yayınlayan Çoban Ateşi Hareketi (ÇAH) bildiride “Azim ve cesaretle savunacağımız bu dava, adeta bir bayrak gibidir. Her çeşit gayret ve fedakarlığa değen kutsal bir eylemdir” ifadelerini kullandı.

ÇAH Basın bürosundan paylaşılan bildirge şöyle :

21 – 22 Eylül 2019 tarihinde Afyonkarahisar’da yapılan “Çoban Ateşi Hareketi Çalıştayı” sonunda, aşağıdaki hususların aziz milletimizin bilgisine sunulması kararlaştırılmıştır :

“Türkiye’nin günümüzde karşı karşıya bulunduğu çetin sorunların üstesinden gelme iradesine, ülkenin hak, hukuk ve gerçek demokrasi mücadelesinin yanında, “hürriyet içinde kalkınma” idealini de gerçekleştirme gayretlerini ilave etmeye kararlı olan “Çoban Ateşi Hareketi” mensupları, bu çalıştay vesilesi ile,  Hareketin felsefesinin çerçevesini belirlemişler, çalışma programının temel ilkelerini müzakere etme fırsatını bulmuşlardır.

Çoban Ateşi Hareketi’nin Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, Hareket’in siyasi etkinliğini arttıracak ve yoğunlaştıracak süreçlerin  oluşmasında izlenecek adımları belirlemiş, bir taraftan Hareket’in içinde yer alabilecek kişilerin siyasi nitelikleri, sosyal itibarları, toplum içindeki tecrübeleri, başarıları ile Hareket’e katabilecekleri hayatiyetin önemini vurgulamış, diğer yandan da, izlenen siyasi süreçte atılacak adımların cesur, ağlam, temkinli ve etkileyici olabilmesi için, her katılımcı ile istişare ve dayanışmayı gerekli gördüğünü ifade etmiştir.

Memleketin her köşesinde fikirlerini söylemeye devam etme konusunda azim ve irade sahibi olan Çoban Ateşi Hareketi mensupları, gerçek demokrasi mücadelesini, hürriyet / güvenlik / refah üçlüsünden fedakarlıkta bulunmadan “hürriyet içinde kalkınma” davasını, haksızlığa, adaletsizliğe karşı çıkma, zulme uğrayan herkesin yanında olma ilkelerini sahiplenmeyi, meşru zeminlerde, meşru yollardan giderek, meşruiyet içinde kalarak götürmeyi benimsediklerini ortaya koymuşlardır.

Çalıştay’a katılan herkes, tıpkı 1946 yılında yapılan Demokrat Parti’nin 1. Kongresinde olduğu gibi,teker teker söz almış, fikir, düşünce, eleştiri ve temennilerini hür ve serbest bir ortamda ifade etme imkanını bulmuştur. Bundan, Çoban Ateşi Hareketi’nin çok yaralanacağı mutlak bir gerçektir. Hareket’in Genel Kurulu’na paralel olarak yapılan bir diğer toplantıda, Çoban Ateşi Hareketi’nin aziz milletimize sunacağı Beyanname’nin hazırlanmış bulunan ön taslağı müzakere edilmiş, katılanlar kıymetli fikirleri ile taslak muhtevasını zenginleştirmişler, kesin Beyanneme’nin, değişiklikler işlendikten sonra, Hareket’in mensuplarına sunulacak esas taslakta nihai biçimin belirlenmesi kararlaştırılmıştır. Böylece, Çoban Ateşi Hareketi’nin temel fikirlerinin ve milletimize yapacağı taahhütlerin çerçevesini kamuoyuna sunma imkanı bulunacaktır.

Ayrıca, kurulması düşünülen partinin ismi, Ankara’da oluşturulacak merkezin hazırlıkları, program ve tüzüğü belirleyecek komisyonların oluşturulması ve çalışma şartlarının organize edilmesi gibi pratik konuların ele alınması ve bir an önce çözüme kavuşturulması da Çalıştayın üsütünde durduğu ve tartıştığı meselelerin arasındadır.

Çoban Ateşi Hareketi, kadroları ile, temel felsefesinde Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın ilk 6 maddesini samimi olarak benimseyen, bu maddelerin ihmal ve ihlaline izin vermeyecek, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine, gerçek demokrasiye, çok partili Parlamenter rejime, “Kuvvetler Ayrılığı” ilkesine, milletimizin hak, hukuk ve adalet ilkeleri ışığında, ehliyet ve liyakat sahibi sorumlular tarafından yönetilmesine gayret sarfedecek, “hürriyet içinde kalkınma” çerçevesi içinde, ülkemizi ve milletimizi refaha kavuşturacak, insanlığa ve medeniyete önemli katkılarda bulunacak itibarlı bir Türkiye oluşturmak üzere, kendisini tam anlamı ile vakfetmiş bir yüce harekettir.

Azim ve cesaretle savunacağımız bu dava, adeta bir bayrak gibidir.  Her çeşit gayret ve fedakarlığa değen kutsal bir eylemdir.  Siyasette bugün hasretini çektiğimiz yüce amaçlar ve yüksek seviye, Çoban Ateşi Hareketi ile, yeniden gündemimizde yerini bulacak, ülkemiz,kurallara riayet eden asil bir rekabetten sayısız faydalar sağlayacaktır.” Aziz milletimize saygı ile duyururuz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.