Alexa
Medya Siyaset

Protokol Açıklandı İYİ Parti İzmir Karıştı

Protokol Açıklandı İYİ Parti İzmir Karıştı

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala iş birliği yapan İYİ Parti ve CHP’de görüşmeler tamamlandı.

Medya Siyaset Haber/Volkan Can

Bugün öğlen saatlerinde İYİ Parti Genel Merkezinde yapılan görüşmeler sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ortak basın toplantısı düzenleyerek yapılan protokolün detaylarını kamuoyu ile paylaştılar.

İl ve ilçelerde yapılan paylaşımın ortaya çıkması sonrası her iki partide de hareketli saatler yaşandı.

PROTOKOL AÇIKLANDI İYİ PARTİ İZMİR KARIŞTI

Basın toplantısı sonrası kamuoyu ile paylaşılan liste  İYİ Parti İzmir İl örgütünü karıştırdı.Yapılan protokol gereği İzmir Büyükşehir’de CHP adayının destekleneceği daha önce açıklanmıştı.İlçelerde ise İYİ Parti İzmir İl Örgütü Karabağlar, Bayraklı,Buca,Menderes, Ödemiş, Kınık, Kiraz, Bergama ve Tire’nin kendilerine bırakılmasını istemişti.

(HABER FOTOĞRAFTAN SONRA DEVAM EDİYOR)

İYİ Parti İzmir İl Sekreteri Dündar Tanrıverdi geçtiğimiz günlerde İzmir’de yerel yayın yapan haber sitelerine yaptığı açıklamada  İYİ Parti olarak CHP ile yapılan ittifakın adaletli olabilmesi için istedikleri ilçelerde kendi adaylarının gösterilmesi gerektiğini söylemiş“Yerel seçimlerde ittifak gereği, İl Başkanımız Sayın Hüsmen Kırkpınar’ın da daha önce açıkladığı gibi istediğimiz ilçelerde İYİ Parti adaylarımızın gösterilmesini istiyoruz. Adaletli bir ittifak için, bizim merkez ilçelerden de talebimiz var. Örneğin Karabağlar, Bayraklı ve Buca’da bizim adaylarımızın gösterilmesini istiyoruz.  Bu olmazsa olmazlarımızdan biri olmakla beraber, Menderes, Ödemiş, Kınık, Kiraz, Bergama ve Tire ilçelerinde yaklaşık 3-4 aydan beri çalışan aday adaylarımız var. Eğer CHP ile yaptığımız ittifak doğrultusunda buralar İYİ Partiye bırakılmazsa  seçimlere adaylarımız bağımsız girecekler. Çünkü buralarda İYİ Partinin tabanı güçlü durumda. Bunun mutlaka göz önünde bulundurulması gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün açıklanan protokol listesinde ise sadece Kiraz ve Tire’nin İYİ Partiye bırakılmış olması hayal kırıklığı yarattı.Haber merkezimizin ulaştığı İl yöneticileri Genel Merkezin aldığı karara saygıları olduğunu,çalışmalara son hızla devam ettiklerini belirterek İl Sekreteri Dündar Tanrıverdi’nin daha önce yaptığı “seçimlere adaylarımız bağımsız girecekler” açıklamasının kendi düşüncesini yansıttığını İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın böyle bir teşebbüsü ve düşüncesi olmadığını belirttiler.

İYİ Parti Genel Merkezinden haber merkezimize açıklama yapan üst düzey bir yöneticide İl Sekreteri Dündar Tanrıverdi’nin açıklamasının yersiz ve anlamsız olduğunu belirterek “İstifa kişisel bir tasarruftur,istifa etmek isteyen eder,bizim derdimiz ülkemiz,ülkenin bekası,koltuk değil” diyerek Millet ittifakına zarar verecek açıklamalarda ve eylemlerde bulunanların görevlerinden ya istifa etmelerini yada ittifakın ruhuna uygun davranmaları gerektiği uyarısında bulundu.

İYİ Parti İzmir’de şimdi gözler aday adaylarının istifa ederek bağımsız aday olmaları yönünde telkinlerde bulunan İl Sekreteri Dündar Tanrıverdi ve aday adaylarının istifa edip etmeyeceğine çevrildi.

  

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ