Alexa
Medya Siyaset

Rantçı Gol Gol Gol | Cumhur Deliceırmak

Rantçı Gol Gol Gol | Cumhur Deliceırmak

İçimden gelmiyor bu takıma Türkiye milli takımı demek.

Niyesini sormayın.

Bu takım Türkiye siyasasına ve ekonomisine, son zamanlarda giderek yozlaşan kültürüne de yakışmıyor değil.

Tam da bu ortamın karması bu takım.  Gazeteciye saldıran ve son elli Barselona maçında forma giymeyen Arda’yı, bir de Volkan Demirel’i ve Emre Belezoğlu’nu almalılar bu karmaya mutlaka.

Avrupa’da futbol oyununa en çok para harcayan devletler sıralamasında ilk beşin arasında olan Türkiye futbol sektörü, her hangi bir takımı ile her hangi bir turnuvada çeyrek final görme ihtimali olmayan bir konumdadır.

Avrupa da çaptan düşmüş, körfez ülkeleri ile Çin futbol sektöründen başka kimselerin dönüp bakmadığı futbolcu emeklilerine tonlarca lirayı matah birey yaparmış gibi üstelik de iftiharla, gururla döküp saçan bu rantçılar tayfasının Türkiye Futbolunu getirdiği nokta asla ve katiyen Türkiye ekonomisinden, Türkiye turizminden, Türkiye mimarisinden, Türkiye hukukundan farklı bir nokta değildir.

Bir işaretle kendi adaylarını belirleyen siyasi partilerin 15 yıldır hüküm sürdüğü devletin, futbolu da bir başka imparator ve veya diktatörün, gazcının işareti ile karma kuracaktır elbette.

Anadolu takımlarında bile Türkiye doğumlu futbolcuların mumla arandığı bir ortama sürüklenen Türkiye futbolunun bu hali çok da umurumda değildir.

Değildir çünkü adalet kurumu, futbol kurumundan çok, çok daha önemli bir kurum olmasına rağmen yerlerde sürünüyor olması, kendilerine merkez medya da denen ve fakat asıl tanımlaması yandaş, yalaka, rant medyası olan medyanın umurunda bile değildir.

Türkiye’nin hayatın her alanında içine sürüklendiği durum içler acısıdır.

Ve ben bir yandan Ruhi Sarıalp’i bir yandan Yaşar Doğu’yu saygı ile anarken Türkiye medyası, bu gün TC forması ile ve yarın üç kuruş daha fazla para ile belki de İspanya forması ile yarışacak olan Guliyev’i, Escobar’ı spordaki büyük başarımız diye yutmakta ve yutturmaya çalışmaktadır.

Oley oley oley oley, gazcı gol gol gol, yetmez Demirören yetmez

Avunup dur Türkiye.

Cumhur Deliceırmak

Cumhur Deliceırmak

1951 Lefkoşa doğumlu Çeşitli Kıbrıs gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Radyo TV programları var. Resim heykel sanatçısı şair. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar akademisinde okudu.1968-71 yılları arasında Kıbrıs Türk direniş hareketinde mücahitlik yaptı. Cumhur Deliceırmak evli ve iki çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ