Alexa
Medya Siyaset

Rifat Serdaroğlu :Bu Hareketin Sahibi Sadece Türk Milletidir

Rifat Serdaroğlu :Çoban Ateşi hareketinin sahibi sadece Türk Milletidir. Çoban Ateşlerinin, siyasi bir yapıya dönüştürülüp, dönüştürülmeyeceğine yine Türk Milleti karar verecektir.

Rifat Serdaroğlu :Bu Hareketin Sahibi Sadece Türk Milletidir

Merkez Sağın eski kurmayları, Adana ve Çanakkale’den sonra çoban ateşini yakmak için 12 Ocak 2019 Cumartesi günü geniş bir katılımla Antalya’da bir araya geliyorlar.

Çoban Ateşi hareketinin öncüsü Sağlık Eski Bakanı Rifat Serdaroğlu,genel yayın yönetmenimiz Murat Selamoğlu’na yaptığı açıklamada Nasıl 1919’da, rahmetli Atatürk Kuvayi Milliye’yi fikir ettiyse, biz de buna benzer bir Kuvayi Milliye hareketi başlattık İlk çoban ateşini Kurtuluş Savaşında olduğu gibi Adana’da ikincisini Manevi Başkent Çanakkale’de yaktık dedi.

Rifat Serdaroğlu 20 Ekimde Adana’da yakılan ilk ateşin,  Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuduğu tarih olduğunu 24 Kasım’da Çanakkale’de Atatürk’ ün Askeri Deha olarak doğduğu topraklarda Öğretmenler gününe denk getirildiğini ifade etti.

Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Selamoğlu’nun “Çoban Ateşi” bir partiye dönüşecek mi sorusunu Serdaroğlu “Bu hareketin sahibi sadece Türk Milletidir. Çoban Ateşlerinin, siyasi bir yapıya dönüştürülüp, dönüştürülmeyeceğine yine Türk Milleti karar verecektir.” diyerek cevapladı.

Rifat Serdaroğlu “Çoban Hareketi” ile ilgili yaptığı yazılı açıklamadaysa şunları söyledi.

“Cumhuriyet tarihimiz ve Anayasa biliminde şimdiye kadar görmediğimiz bir yönetim yaşıyoruz.
Emperyalist devletlerin sömürgecilik döneminde uyguladığı, dikta yönetimlerindeki yetkiler ile donatılmış bir “Başkanlık” sürecindeyiz.

Bu öylesine kötü bir düzen ki;
-Okuldan çok hapishane yapan ve bununla övünen bir iktidar var.
-Hak ve Hukuk iktidar tarafından tutuklu hale getirildi.
-Anadolu’nun binlerce yıllık tohumlarının ekilmesi kanun ile yasaklandı, İsrail ve yurtdışından genetiği bozulmuş tohumların ithaline izin verildi.
Türk Tarımı bitirildi, yüzlerce tarım ürünü ithal edildi.
-Devletin tüm denetim mekanizmaları devre dışı bırakıldı, hırsızlık, yolsuzluk ve kanunsuzluk olağan hale getirildi.
-Türk Ordusunun Atatürkçü Komutanları “terörist” damgası ile içeri atıldı,
Atatürk’e hakaret edenleri ziyaret etmek, adeta Genelkurmay protokolüne kayıt edildi.
-Sağlık sistemi özelleştirildi, sağlık hizmeti “Kazanç kapısı” oldu. Üniversite ve Eğitim hastaneleri uzman yetiştiremez halde.
-Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış tüm fabrikalar, limanlar ve önemli havalimanları yandaşlara ve yabancılara yok pahasına peşkeş çekildi.
-Türk Gençleri üniversitelere sınavla girmeye çalışırken, Suriyelilere sınavsız giriş hakkı verildi.
-Türk Gençleri Suriye’de can verirken, Suriyeli kaçaklar plajlarda gezdirildi.
-Türk esnafı kırk çeşit vergi verirken, Suriyelilere vergisiz bir iş ortamı sunuldu.
-Türk Milletinin fakir-fukarası aç gezerken, Suriyelilere 33 Milyar Dolar verildi.
-İcralık ve mahkemelik olmayan kalmadı, kredi kartı borçları çığ gibi arttı.
-Ülkemiz “Seçim Güvenliği” olmayan ve YSK’nın iktidardan yana taraf olduğu, sonucu belli bir seçime son hızla sürüklenmekte..
-Demokrasi, ülke insanı için bir hayal oldu, yönetenler gibi düşünmeyen herkes suçlu kabul edilerek, hak arayanlar-gazeteci-sanatçı-aydın-gençler, adli takibe tabi tutuldular.
-Basın özgürlüğü son buldu.

Tüm bu olumsuzluklar, iktidar partisinin planlayarak-bilerek yapılan uygulaması sonucu oldu.
Muhalefet Partileri de bu çöküşü engellemeyerek, suça ortak oldular.
Türk Siyaseti öyle bir hale geldi ki, iktidara gelmek istemeyen, bundan adeta ödü kopan muhalefet partileri ve hesap vermekten korktuğu için koltuğa sıkı-sıkı yapışan bir iktidar partisi var.
Ne milleti düşünen var ne hizmeti! Milletin parasıyla yapılan her hizmet “soygun” aracı olarak kullanıldı…

İktidar ne kadar gizlemeye çalışırsa çalışsın, yandaş basın ve televizyonlarla ne kadar saptırmaya gayret ederse etsin, ekonomik sıkıntı insanımızı ezmeye yokluğa ve açlığa her gün biraz daha fazla itmektedir. Yani mızrak artık AKP çuvalına bile sığmamaktadır.
İktidar dünyadaki en yüksek faizle dolar arasa da borçları çevirmekte çok zorlanmaktadır.

Dış politikada AKP’nin kişisel hırsları, İslam dünyası liderliğine oynamak gibi hayalleri, stratejik derinlik adlı saçmalıkları, Eşbaşkanlık rüyaları çevremizde tek dost bırakmamıştır.
Bugün Mısır’da Suriye’de Libya’da, Irak’ta Türk Büyükelçisi yoktur.
Böyle bir dış politika ilkel çadır devletlerinde bile olmaz…

Tüm bu gerçekler, Türkiye’nin 1919 şartlarına getirildiğinin kanıtıdır.
Türk Devleti ve Türk Milletinin 17 yıllık AKP macerasının sonucudur bu durum!
Ülke insanı, AKP politikaları ve söylemleri ile bölünmüştür.
Kendisi gibi düşünmeyeni, kendisini eleştireni düşman olarak kabul eden bu kafa, kendisinin “Dindar ve Kindar” bir nesil yetiştirmekle görevli olduğunu söylemektedir.
Halbuki, kindar olan bir insanın Müslüman olamayacağı, Kur’an hükmüdür…

Önce FETÖ’yu daha sonra IŞİD’ı başımıza bela eden de AKP iktidarıdır.
PKK ile çözüm süreci denen ihanet sürecini başlatan AKP’dir.
PKK’nın şehir yapılanmasına göz yumulması için Valilere emir veren AKP’dir.
Şehirlerimize hendek ve tünellerin kazılmasına izin veren de AKP’dir.
Türk Ordusunun komuta heyetine kumpas kurulup, kozmik odasının FETÖ’nün eline geçmesineengel olmayan AKP’dir…

AKP, siyasi ve ekonomik ömrünü tamamlamış, varlığı bünyeyi zehirleyen bir ur’a dönüşmüştür.
Derhal, demokratik bir şekilde yönetimden uzaklaştırılmalıdır.

İşte “Çoban Ateşi” adını verdiğimiz, demokratik halk hareketi bu görev için başlatılmıştır.
Çoban Ateşlerini tüm Atatürkçüler,tüm demokratlar, tüm vatanseverler, tüm milliyetçiler, tüm mütedeyyin insanlar, çağdaş gençliğimiz ve kadınlarımızın büyük desteğiyle yurt satına yayıyoruz.

Bu hareketin sahibi sadece Türk Milletidir. Çoban Ateşlerinin, siyasi bir yapıya dönüştürülüp, dönüştürülmeyeceğine yine Türk Milleti karar verecektir.

Bizlerin, Çoban Ateşlerini yakan yüz binlerce gönüllünün, Türk Devletinin tekrar itibarını kazanması, Türk Milletinin huzur ve refah içinde çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirilmesi ve zenginleştirilmesinden başka bir beklentimiz yoktur.
Ekonomik-Sosyal-Sağlık-Eğitim- İş ve Çalışma Yaşamı-Tarım-Emekliler-Kadın ve Gençlik politikalarımızı kitapçıklar halinde açıklayacağız…

Büyük Atatürk;
“Türklük, benim en derin güven duyduğum, en derin övünç dayanağımdır. Doğuşumdaki tek olağanüstülük, TÜRK olarak dünyaya gelmemdir.
Biz doğrudan doğruya milliyetçiyiz ve Türk Milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur”
diyerek bizim yol haritamızı çizmiştir.

Büyük Türk Milleti;
Çoban Ateşi hareketine destek vermek, katılmak, bulunduğunuz her evde-sokakta-köyde-mahallede-şehirde kendi çapımızda birer çoban ateşi yakarak duyurmak vatan görevidir.
Türk Milletinin yaktığı bu ateş büyüyecek ve devlet-millet düşmanlarını kahredecek, Türk Milletinin uygarlık yolunu aydınlatacaktır.

Konuşmacılar; Rifat Serdaroğlu-Mehmet Gazioğlu (İçişleri Eski Bakanı)-Bahattin Yücel (Turizm Eski Bakanı)- Mehmet Dülger (Antalya Eski Mv)- Ufuk Söylemez (Devlet Eski Bakanı)-Murat Uysal (Avukat) -Zahide Uçar (Yazar)-Durhasan Koca (Türkmen-Yörük Federasyon Genel Başkanı)

Yer; Nazım Hikmet Kongre Salonu Konyaaltı Belediyesi-Antalya
12 Ocak 2019 Cumartesi Saat 13.00

En derin saygı ve sevgilerimle
Rifat Serdaroğlu”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. GÖNÜL PINAR ATACI dedi ki:

  Olağanüstü GÜNCEL, tamamen SOMUT ve NESNEL, gerçek VATANSEVER, derin BİLİMSEL, baştan sona MUHTEŞEM ve MÜKEMMEL bir konum, saptama, yorum, eleştiri, yerme, kınama ve sunum.

  Tüm yerel, bölgesel ve küresel, açık ve gizli, özel ve tüzel faşist ve nihilist, siyonist ve emperyalist melanete karşı ulu ve kutsal ÇOBAN ATEŞLERİ’ni yakan ve kollayan, alevlendiren ve yükselten yiğit ve cesur SERDAR çok değerli ve sevgili Rifat SERDAROĞLU’na ve seçkin ve saygın arkadaşlarına en yürekten tebrikler, sonsuz teşekkürler, içten selamlar, kalbten sevgiler, derin saygılar, en iyi dilekler, üstün ve özgün başarılar.

  Bu gerçek ulusal ve tümüyle toplumsal ÇOBAN ATEŞLERİ’nin, MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİ olan her yaştan ERKEKLERİN ve MELEKLERİN de katılımı ve katkısıyla tek ve en birleşik bir HAK, VATAN VE HALK CEPHESİ’ne dönüştürülmesi için dualara ve dileklere, özlemlere ve beklentilere, umutlare ve utkulara Gönül’den bir ithaf :

  Biz bu yüce ve kutsal Çoban Ateşleri ışığında koşarak
  Ve ATATÜRK’ün Ya İstiklal Ya Ölüm yeminiyle coşarak
  Ulusal ve toplumsal utkuya yürüyoruz ve yürüyeceğiz,
  Özgürlüğü,barışı,genliği,gönenci er veya geç öpeceğiz.

  Yaşasın asla olmazsa olmaz en güzel ve özel Türkiye.
  Yaşasın her ili, ilçeyi ve beldeyi saran Çoban Ateşleri.
  Kahrolsun tüm yurda ve ulusa kumpaslar kuran çete.
  Kahrolsun nihilizm ve dindiz dinci faşizm heveslileri.

  Gönül Pınar Atacı, 13.Aralık.2018

 2. GÖNÜL PINAR ATACI dedi ki:

  Olağanüstü GÜNCEL, tamamen SOMUT ve NESNEL, gerçek VATANSEVER, derin BİLİMSEL, baştan sona MUHTEŞEM ve MÜKEMMEL bir konum, saptama, yorum, eleştiri, yerme, kınama ve sunum.

  Tüm yerel, bölgesel ve küresel, açık ve gizli, özel ve tüzel faşist ve nihilist, siyonist ve emperyalist melanete karşı ulu ve kutsal ÇOBAN ATEŞLERİ’ni yakan ve kollayan, alevlendiren ve yükselten yiğit ve cesur SERDAR çok değerli ve sevgili Rifat SERDAROĞLU’na ve seçkin ve saygın arkadaşlarına en yürekten tebrikler, sonsuz teşekkürler, içten selamlar, kalbten sevgiler, derin saygılar, en iyi dilekler, üstün ve özgün başarılar.

  Bu gerçek ulusal ve tümüyle toplumsal ÇOBAN ATEŞLERİ’nin, MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİ olan her yaştan ERKEKLERİN ve MELEKLERİN de katılımı ve katkısıyla tek ve en birleşik bir HAK, VATAN VE HALK CEPHESİ’ne dönüştürülmesi için dualara ve dileklere, özlemlere ve beklentilere, umutlara ve utkulara Gönül’den bir ithaf :

  Biz bu yüce ve kutsal Çoban Ateşleri ışığında koşarak
  Ve Atatürk’ün o Ya İstiklal Ya Ölüm yeminiyle coşarak
  Ulusal ve toplumsal utkuya yürüyoruz ve yürüyeceğiz,
  Özgürlüğü,barışı,genliği,gönenci er veya geç öpeceğiz.

  Yaşasın asla olmazsa olmaz en güzel ve özel Türkiye.
  Yaşasın her ili, ilçeyi ve beldeyi saran Çoban Ateşleri.
  Kahrolsun bütün yurda ve ulusa kumpaslar kuran çete.
  Kahrolsun o nihilizm ve dinsiz dinci faşizm heveslileri.

  Gönül Pınar Atacı, 13.Aralık.2018

BİR YORUM YAZ