Alexa
Medya Siyaset

Rifat Serdaroğlu Cumhurbaşkanına Hakaret Davasından Beraat Etti

Rifat Serdaroğlu Cumhurbaşkanına Hakaret Davasından Beraat Etti

Eski Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu hakkında “Şaka Gibi Bademler” yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’nı küçük düşürürerek,hakaret ettiği iddiası ile Alanya 2.Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

Geçtiğimiz Kasım ayında dava sonuçlanmış ve mahkeme Rifat Serdaroğlu ‘na 11 ay 20 gün hapis cezası vermiş ve cezayı da ertelememişti.

Serdaroğlu karara itiraz etmiş “Sonuç değişmediği taktirde Türk Adaletinin kararına uyar, gider cezamızı paşa-paşa çekeriz. Çıkınca kaldığımız yerden devam ederiz. Sıkıntı yok!” demişti.

Bugün,Antalya Bölge Adalet Mahkemesinde (İstinaf) 2. Ceza Dairesi verilen kararı bozarak Rifat Serdaroğlu’nun “Oy çokluğu” ile beraatına karar verdi.

Aynı mahkeme daha önce Adnan Keskin’i  mahkum etmiş ancak cezayı ertelemişti.

Rifat Serdaroğlu O Yazısında Ne Demişti

“Dünya lideri oldu ama İstanbul Belediyesini hiç bırakmadı. Hatırlar mısınız?
Bir ses kaydında karşısındakini nasıl fırçalıyordu; “Kardeşim sana söylemedim mi, kupon araziler benim diye? Ha söylemedim mi? Nasıl verirsin yahu?
İstanbul’daki müteahhitler çok iyi bilirler ki, Bademden habersiz imar planı değişmez! Referandum geliyor diye şimdi iyi şeyler söylemek lazım ya, ‘ben dikine değil yatay olan binaları severim’ demeye başladı. Demekle olmaz, delikanlı isen 1994 yılından bu yana İstanbul’da yapılan imar değişikliklerini açıklayıver!”

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ