Alexa
Medya Siyaset

Rifat Serdaroğlu:Doğruyu Söylemenin Bile Suç Olduğu Bir Dönemde Yaşıyoruz

Rifat Serdaroğlu:Doğruyu Söylemenin Bile Suç Olduğu Bir Dönemde Yaşıyoruz

Eski sağlık bakanı Rifat Serdaroğlu’na, Cumhurbaşkanı Erdoğan,eski genelkurmay başkanı Necdet Özel ve Bülent Arınç’a köşe yazısında hakaret ettiği iddiası ile Tire 2.Asliye Ceza mahkemesinde açılan davada  yine karar çıkmadı.

Serdaroğlu 10 Nisan 2013 tarihinde kaleme aldığı köşe yazısında Türk yargısının nasıl Gülen cemaatinin eline geçtiğini anlatmıştı.

Haber merkezimize açıklamada bulunan Rifat Serdaroğlu ” Yazının tarihi 10 Nisan 2013  idi. Yani 5 yıldır süren bir dava bu! Yazı 17/25 2013’ten önce yazılmıştı! Yazıda “Türk yargısının Gülen Cemaatinin eline geçtiği” anlatılıyordu. Söylediğimiz çıktı. Bu konuda HSK Başkan vekilinin ve eski HSYK Başkan vekilinin yazımızı doğrulayan ifadeleri de mevcut!Doğruyu söylemenin bile suç olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Elbette aşacağız. İşaretler görünmeye başladı!”  dedi.

Mahkeme, kararın açıklanması için davayı 5 Haziran 2018 tarihine erteledi.

Serdaroğlu hakkında, yine Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiası ile Alanya’da açılan ve 11 ay 20 gün hapis cezası istenen davadan geçtiğimiz ay beraat etmişti.(Haberi okumak için tıklayınız )

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ