Alexa
Medya Siyaset

Rifat Serdaroğlu’na Erdoğan,Arınç ve Özel’e Hakaretten 3 Yıl Hapis

Rifat Serdaroğlu’na Erdoğan,Arınç ve Özel’e Hakaretten 3 Yıl Hapis

Eski Sağlık bakanı Rifat Serdaroğlu ‘nun 10 Nisan 2013 tarihinde yayınlanan Türk yargısının nasıl Gülen cemaatinin eline geçtiğini anlattığı köşe yazısı nedeni ile hakkında dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan,dönemin genel kurmay başkanı Necdet Özel ve Bülent Arınç’a hakaret ettiği iddiası ile İzmir-Tire 2.Asliye ceza mahkesinde açılan davada hakim dün kararını açıkladı.

5 yılı aşkın süre devam eden davada, hakim Rifat Serdaroğlu ’na  Recep Tayyip Erdoğan,Necdet Özel ve Bülent Arınç’a  hakeret ettiği suçlaması  ile TCK’nın 125/3-a maddesine istinaden toplamda önce 40 ay hapis cezası verdikten sonra cezada indirim yaparak 34 aya indirdi.

Haber merkezimize açıklamada bulunan Rifat Serdaroğlu “Yazının tarihi 10 Nisan 2013  idi. Yani 5 yıldır süren bir dava bu! Yazı 17/25 2013’ten önce yazılmıştı! Yazıda “Türk yargısının Gülen Cemaatinin eline geçtiği” anlatılıyordu. Söylediğimiz çıktı. Bu konuda HSK Başkan vekilinin ve eski HSYK Başkan vekilinin yazımızı doğrulayan ifadeleri de mevcut!Doğruyu söylemenin bile suç olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Ben yazımda kimseye hakaret etmedim. Yerel mahkeme tarafından verilen bu haksız cezaya İzmir İstinaf mahkemesine itirazda bulunacağım” dedi.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ali boztepe dedi ki:

    Evet, sayın Serdaroğlu doğru söylemenin suç olduğu bir tarihi dönem yaşıyoruz hep birlikte !

  2. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Sevgili SERDAROĞLU,
    Türk ve Türkçe, Atatürk ve Türkiye, bağımsızlık ve özgürlik, demokrası ve hukuk, adalet ve ahlak düşmanlarına karşı vermiş ve vermekte olduğun bu ilahi ve insani, vatani ve milli, hukuki ve ahlaki mücadelende her zaman seninleyiz ve seninle beraber olacağız. İyi ki varsın. İçten sevgiler, derin saygılar, en iyi dilekler.

BİR YORUM YAZ