Alexa
Medya Siyaset

Rifat Serdaroğlu’ndan Abdullah Gül Göndermesi

Rifat Serdaroğlu’ndan Abdullah Gül Göndermesi

Çoban Ateşi Hareketi lideri ve koordinatörü eski bakan Rifat Serdaroğlu Dışişleri bakanlığına yapılan FETÖ operasyonu ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Bu sabah saatlerinde Ankara’da, Dışişleri Bakanlığına personel temini amacı ile 2010-2013 yılları arasında yapılan sınavlarda FETÖ terör örgütü üyesi adaylar lehine usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle düzenlenen soruşturma kapsamında 249 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanlığına personel temini amacı ile gerçekleştirilen sınavlarda FETÖ üyelerince, FETÖ üyesi adaylar lehine usulsüzlük yapıldığı isnatlarına ilişkin sınavlar ve komisyon üyeleri için 5 farklı soruşturma yürütüldüğü bildirildi. 2010 ile 2013 yıllar arasında Aday Meslek Memurluğu sınavlarında 275 kişinin ataması yapıldığı kaydedilen açıklamada, bu kişilerden 249’u hakkında, yapılan inceleme sonrası ‘terör örgütü üyeliği’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık ve terör amaçlı sahtecilik suçlarının’ işlendiğine ilişkin yeterli şüphe bulunduğundan dolayı haklarında gözaltı kararı verildiği belirtildi. 42 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda şüphelilerden 78’i yakalandı. Diğer şüphelilerin ise yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

RİFAT SERDAROĞLU: SEN MİSİN PARTİ KURMAYA KALKAN?

Yaz sonunda partileşme kararı alan Çoban Ateşi hareketinin lideri ve koordinatörü Rifat Serdaroğlu Dışişleri bakanlığında gerçekleştirilen FETÖ operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada ,bunları devletin içine kim soktu sorusunu yöneltti.

Serdaroğlu açıklamasında şunları söyledi:

Ne bitmez operasyonmuş be arkadaş?
Kim soktu bunları devletin içine?
“Gülen Cemaatine her türlü yardımı yapın” diye tüm Büyükelçilerimize resmi yazan, Abdullah Gül olabilir mi?
Anlaşıldı, Sen misin parti kurmaya kalkan?

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ