Alexa
Medya Siyaset

Saadet Lideri Karamollaoğlu’ndan Dikkat Çeken Fatih Erbakan Açıklaması

Saadet Lideri Karamollaoğlu’ndan Dikkat Çeken Fatih Erbakan Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ESAM) düzenlediği etkinlikte yaptığı konuşmada yeni parti kuran Fatih Erbakan’ı eleştirdi.

Karamollaoğlu, “AK Parti ye yarar ama onların projesi midir, bilemem… Bu konu, üzerinde durmamız gereken konu değildir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin içerinde bulunduğu duruma değinen Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, “Ülkemizde ahlaki ve manevi yozlaşma zirveye çıktı. Eğitim bir keşmekeşe döndü. Arkadaşlar iktidar geldiklerinde akıllı tahta ve tablet projesiyle geldi. Batılılar da bunları icat etmelerine karşı çocukları bunlardan uzak tutmaya çalıştılar. Toplumsal kamplaşma var. Kamplaşma olursa herkes kendi tarafına çekebileceğini düşündü. Dışarıdan bir taarruz geldiğinde biz buna nasıl karşı koyacağız. Bu ciddi bir problem” dedi.

Odatv editörü Hakan Erol’un, Fatih Erbakan’ın yeni parti kurmasına yönelik sorusu üzerine Karamollaoğlu dikkat çeken bir yanıt verdi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “AK Parti ye yarar ama onların projesi midir, bilemem… Bu konu, üzerinde durmamız gereken konu değildir. Liderlerin çocukları babalarından varis kalmış gibi hareket ediyorlar, ama bu hiç işlememiştir, işlemeyecek de. Abdulhamit’in torununa gelince, dünyada babadan oğula sistemi kalktı. Bu yüzden böyle bir durumun, ismin bizim için önemi yok. Elbette Fatih Erbakan’ın partisi, bize zarar da verebilir, pek tabii mümkün. Ama yine de yolları açık olsun…” ifadelerini kullandı.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ