Alexa
Medya Siyaset

Son Dakika :Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Son Dakika :Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi diğer partilerle Abdullah Gül’ün adaylığı konusunda  ittifak görüşmeleri yapan Saadet Partisi bu çalışmalardan sonuç alamayınca seçimlere kendi adayı ile girmeye karar vermişti.

Az önce Türkiye Barolar Birliği Litai Konukevi’nde yapılan basın toplantısında Saadet partisi nin Cumhurbaşkanı adayının genel başkan Temel Karamollaoğlu olduğu açıklandı. 

Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Biz sözümüzün eriyiz. Bu da biizm şiarımız. Ama biz bunu söylerken kimseyi incitmek, küçük düşürmek niyetinde değiliz. Tam tersi onları uyarmak, onlara yol göstermek için yaparız.

5Y’den asla vazgeçmeyeceğiz. Onlar şunlardır:

Yalana, yolsuzluğa, yandaşlığa, yalakalaığa, yasalar

Garip gurebanın hakkını yetim hakkı korur gibi koruyacağız. Çevremizde yalakaların öbekleşmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Farklı fikir ve düşüncelere önem verecek, hoşumuza gideni değil, haklı olana kulak vereceğiz.

İnsanlarımızın ömrünü tükettiği şehirlere yaşanabilir bir hüviyet kazandıracağız.

Türkiye’mizi normalleştireceğiz. Nasıl bir durumdayız ki bu ifadeyi kullandım? Şu anda biz OHAL’le yönetiliyoruz. Olağanüstü hal normal değildir. İktidara geldiğimizde yapacağımız ilk şey OHAL’in kaldırılması olacaktır. Şiddete başvurmadığı sürece farklı fikirleri öenmseyeceğiz.

5A’dan ayrılmayacağız, onlar şunlardır:

Birincisi akıldır. Akıl Allah’ın insana bahşettiği en büyük nimettir. Akıl bir işin sonunu görmek demektir. Akılla hareket etmezseniz Şam’da namaz kılacağız derken, sonra 15 senede çıkamazsınız. Ülkeyi tek akılla değil, ortak akılla yönetme yoluna gideceğiz. Bu istişare demektir.

İkincisi adalettir. Suçlu olan kızım Fatıma da olsa adaletten ayrılmayacağız. Hakkın adaletini mutlaka tesis edeceğiz. Hakimin adil karar verebilmesi için imkan yok. Mahkemede derdest edilen hakimler var. Bunu görenin adil karar verebilmesi mümkün değil.

Üçüncüsü ahlaktır. Ahlak bir toplumun mayasıdır. Ahlek ve maneviyat olmadan bir ülke kalkınamaz. Yönetimde mutlaka ahlakı hakim kılacağız.

Adanmışlık ve asalet. Adanmışlık ve asalet nedir diye soran olursa şu salona bir baksın. Bu salonda hiçbir makam ve mevki beklemeden kendisini ülkesine hizmete adamış yürekler var.

Bu salonda şartlar ne olursa olsun yolundan dönmeyenler var.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ