Alexa
Medya Siyaset

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’ndan 10 Kasım Mesajı

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’ndan 10 Kasım Mesajı

Saadet Partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu,ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yılı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Temel Karamollaoğlu mesajında şunları söyledi:

“İstiklalimizin emperyalizmin kıskacına düştüğü bir dönemde; “Ya İstiklal Ya Ölüm!” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan bağımsızlık mücadelemiz coğrafyamızda emelleri olan emperyalizmin planlarını topyekun bozmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti‘ni kurmuştur, öncülük ettiği Milli Mücadele hareketi ile milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.

İnanıyoruz ki bugün dünyaya hakim olan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına son verecek iradeyi yine milletimiz ortaya koyacaktır. Bundan bir asır evvel şartların bütün olumsuzluğuna, rağmen milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur.

Aziz milletimiz bugün de insanlık için bunu başarabilecek azim ve kararlılığa sahiptir.

Bu vesileyle vefatının 80. Sene-i devriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zafer dedi ki:

    Millî Görüş damarını eskilerden tanırım!.. Atatürk ile pek ‘araları’ yoktur! Ama öyle görünüyor ki, siyasal islamcı siyasetteki son gelişmeler bu Büyük Adam’ın değer ve önemini ister-istemez bir hayat ve bölge gerçeği olarak ortaya çıkarınca, bunu O Millî Görüş’ün ‘eski adamı’ , yeni genel başkanı Temel dede de farketmiş durumda… İnşaallah, emperyalizme kul olmamış tüm Millî Görüşçüler’de de aynı farkındalık peyda olur da Hak yerine oturur ve Büyük Atatürk hakettiği değeri daha geniş kesimlerde bulur!

BİR YORUM YAZ