Alexa
Medya Siyaset

Saadet Partisinden A Habere Tekzip

Saadet Partisinden A Habere Tekzip

Yerel seçimlere 1.5 ay kala siyasi gerginlik her geçen gün artıyor.AKP Genel Başkanı,Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere Bahçeli ve havuz medya Millet İttifakı ve Saadet Partisini HDP ile işbirliği yapmakla suçluyorlar.

A Haber sitesi 15 Şubat 2019 tarihinde “HDP’nin eski vekili Kandil ittifakını ele verdi” başlığı ile yayınlanan haberde “Anamuhalefet partisi CHP, İyi Parti ve SP ile Millet İttifakı’nı kurdu. HDP ile de dirsek temasında bulundu. Böylece sandıkta Cumhur İttifakı’nı yenebileceğini umdu.Dört benzemez parti, aday listelerini de buna göre oluşturdu. Ancak HDP’li eski Van vekili Nadir Yıldırım’ın tweet’i kirli planı ortaya koydu. Arkalarında Kandil’in olduğunu dünyaya duyurdu” iftirasını attı.

Bu iftiraya ilk cevap Saadet Partisinden geldi.Saadet partisi yayınladığı tekzipte Saadet partisinin hiç bir parti ile ittifak içinde bulunmadığını her seçim bölgesinden kendi adayları ile seçime gireceği belirtildi.

Saadet Partisin tekzip metni şöyle:

“A Haber isimli internet haber sitesinde 15.02.019 tarihinde yayınlanan “HDP’nin eski vekili Kandil ittifakını ele verdi” başlıklı haber, başta olmak üzere birçok program ve yayında, “kandil ittifakı” vurgusuyla gerçek dışı iddialara yer vermektedir. Genel Başkanımız Temel Karamaollaoğlu’nun da her fırsatta ifade ettiği gibi, Saadet Partisi seçimlere tek başına girmektedir ve bütün seçim bölgelerinde aday gösteren tek partidir. Bu açık gerçeğe rağmen Saadet Partisini herhangi bir ittifakın parçasıymış gibi göstermeye çalışmak, ahlaktan yoksun bir davranıştır.

Tekrar vurgulamak isteriz ki Saadet Partisi her seçim bölgesinde aday gösterecek ve herhangi bir ittifakın içerisinde yer almayacaktır. Türkiye’de 1389 seçim bölgesinin tamamında kendi adaylarıyla seçime girecektir.

Kamuoyunu manipüle etmeye ve milletimizi yanıltmaya yönelik bu haberlerle ilgili hukuki süreç başlatma kararı alınmıştır.

İnanıyoruz ki hem hukuk önünde hem de aziz milletimizin vicdanında bu yalan haberler mahkum olacaktır.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ