Alexa
Medya Siyaset

Saadet Partisinden Dikkat Çeken Çağrı

Saadet Partisinden Dikkat Çeken Çağrı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu,saat 11:30’da  Oğuzhan Asiltürk başkanlığında toplandı.Toplantı sonrası açıklama yapan  Asiltürk “Saadet Partsi’ne gönül vermiş teşkilatımız ve bu haksızlığa büyük bir duyarlılık gösteren aziz milletimizin desteğiyle yeni bir genel merkez binası yapmak için kampanya başlattık.” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu toplantı sonrasında Oğuzhan Asiltürk açıklamalarda bulundu.

Asiltürk şunları söyledi:

“Rahmetli Necmettin Erbakan söz konusu binayı hizmet yolunda kullanılması için bazı güvendiği kimselere emanet etmiştir. Yalnız bu kimseler hukuki açıdan hiç bir hakları olmamasına rağmen ‘bina bize babamızdan miras kalmıştır’ diyerek el koymuşlardır. Hukuki mücadele başlatılmıştır. Olumlu gelişmeler de var ancak biraz yavaş ilerlemektedir.

Bu durum Milli Görüş hareketine gönül vermiş insanları üzmektedir. Saadet Partsi’ne gönül vermiş teşkilatımız ve bu haksızlığa büyük bir duyarlılık gösteren aziz milletimizin desteğiyle yeni bir genel merkez binası yapmak için kampanya başlattık. İnşallah topyekun bir dayanışmayla yeni bir parti merkezini en kısa sürede partimize ve milletimize kazandırmış olacağız.”dedi.

Milli Görüşün lideri Merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı genel merkez binasının kendilerine ait olduğunu iddia ederek açtıkları davayı geçtiğimiz yıl kazanmış,Saadet Partisinden binayı boşaltmasını istemişti.

Saadet Partisi genel merkez binasına yönelik polis eşiliğinde 11 Nisan 2019’da icra yoluyla tahliye işlemi yapılmıştı.

AYRINTILAR GELİYOR…

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ